Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Japán nyelv, mi a különbség?

Japán nyelv, mi a különbség?

Figyelt kérdés

Mi a különbség ezek között?

(úgy írom, hogy kiejtik)


iko jo

iko ká

iko zé


Az "iko jo" a Ruróni Kensin filmben hangzik el, amikor Himura Kensin kijön a börtönből és ott Kamija Kaoru egy esernyőt nyom a kezébe


Az "iko ká" egy baráti társaságban hangzik el, egy nő mondja egy nála fiatalabb nőnek és egy nála idősebb férfinak. Angolul "Ok, let"s go"-nak fordították.


Az "iko zé" ha jól emlékszem, egy férfi mondja a fiatalabb társainak


Az "iko" az magyarul megy, menni

A többit nem értem.

Az életkorral, ranggal, nemmel kapcsolatosak?

Vagy más?


Köszi



2018. okt. 11. 09:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos japánul nem tudok, de azért nem idegen a fülemnek. :) (anime)


Annyit találtam róla itt ( [link] hogy a jo az olyan kis nyomatékosító kiegészítés a mondat végére, és bárki használhatja. A ze tulajdonképpen szintén yo, de nem annyira kis finomkódó, ezért inkább férfiak használják.


A "ká" az azért érdekes, és ezt még a link nélkül is tudtam, hogy átalában kérdést jelöl, bár ebben az esetben szerintem nem úgy kérdés, hogy "menjünk", hanem inkább "na menjünk?", "na indulhatunk?".

2018. okt. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az #1-es helyesen írja.


Az „ikou” az „iku” (megy) ige ikou-kei (angolul volitional form) alakja, mely akaratot/szándékot fejez ki.


iko jo (ikou yo): „Gyerünk!”, „Menjünk!”; a „yo” egyfajta nyomatékot ad. A felkiáltójelnek (!) felel meg.

iko ká (ikou ka): „Mehetünk?”, Indulhatunk?”; a „ka” egyfajta nyomatékot ad. A kérdőjelnek (?) felel meg.

iko zé (ikou ze): „(Na,) gyerünk!”; a „ze” – akárcsak a „yo” – egyfajta nyomatékot ad, de közvetlenebb és jellemzően maszkulin. (Bár ez utóbbi valójában lehet hogy inkább „iku ze”, csak félrehallottad.)

2018. okt. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


[zöld kezek kiosztva]

2018. okt. 11. 14:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!