Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogyan mondjam idegen szóval?

Hogyan mondjam idegen szóval?

Figyelt kérdés
Hogy fejezzem ki magam idegen (latin?)szóval ha azt akarom közölni egy szóval hogy " felmentést kaptam" (egy bizonyos tevékenység alól)-nem tudom én a googli-t használni,nem tudom hol keressem.

2018. okt. 21. 19:27
 1/7 anonim ***** válasza:
14%

acquitted, discharged, released, liberated or even absolved,

latin eredetu szavak

fuggoen attol hogy mi alol lettel " felmentve "

2018. okt. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
62%
Miért kéne latin eredetű szóval kifejezni, ha magyarul már ki tudod fejezni? Nem kell felvágni vele, hogy milyen művelt vagy (főleg, ha nem is vagy annyira az, hogy magadtól tudd, hogy mi rá a megfelelő latin eredetű szó - ha meg nem a megfelelőt választod, az extragáz...).
2018. okt. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
34%
Google-t hogyhogy nem tudod használni?
2018. okt. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
#2 "ha meg nem a megfelelőt választod, az extragáz...)."-ez így van,de a többi hülye, még nálam is műveletlenebb!
2018. okt. 21. 20:37
 5/7 anonim ***** válasza:
71%
Ha műveletlenekkel kommunikálsz, akkor még fontosabb, hogy ne idegen szavakkal tedd.
2018. okt. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
57%
Ezzel csinálhatsz magadból világi hülyét emberek előtt, hajrá. :D
2018. okt. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
69%
Ebben az értelemben a diszpenzáció a felmentés megfelelője. A vacatio is hasonló, de azt inkább ne használd.
2018. okt. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!