Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hány idegen nyelvet érdemes...

Hány idegen nyelvet érdemes megtanulni?

Figyelt kérdés
Mennyit tudjon az ember, hogy jó munkát kapjon? Mennyit lehet fenntartani maximum, hogy ne felejtsük el? Szerintem nem érdemes háromnál többet tudni, mert elfelejti az ember, de kíváncsi vagyok a véleményeitekre.
2018. nov. 9. 19:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Személyes képességektől és a használat gyakoriságától függ, felesleges limitet szabni. Manapság az angol dominanciája olyan mértékű, hogy elsősorban azt érdemes minél magasabb szinten elsajátítani. Ez azonban lassan olyan elvárás lesz, mint egy érettségi, szóval nem árt még mellé valami, minimum egy. Némettel, franciával, orosszal nem nagyon lehet mellélőni, de egy ritkább nyelv magas szintű ismerete is hasznos lehet.
2018. nov. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Vree ***** válasza:

Ez ténleg attól függ, hogy mennyire számítod, hogy hanyag leszel és hagyod hanyatlani. Igazábóla szinten tartásnem olyan bonyolult, tartasz egy-két kedvenc könyvet adott nyelven, amit újra és újra elolvasol, internetböngészéshez használod/váltogatod és rendben van. A csapda ott van, hogy mennyivel kényelmesebb egy már ismert nyelvhez, mondjuk angolhoz ragaszkodni, nem beletenni azt a plusz energiát, ami egy kevésbé gyakorlott nyelven bngészéshez kell. Szerintem ezt így nem lehet kijelenteni, hogy X számú nyelv. Ha valaki mjuk diplomáciai szolgálatban van és naponta beszli őket, miért ne tudhatna akár több tucat nyelvet is? Ez is csak olyan tudás, mint bármi.Mi minden információt tárolsz a fejedben, fociról/hobbiról, munkával kapcsolatos részletkérdésekről, satöbbi.


De mondjuk igen, 3 mint személyes célkitűzés reálisnak és vállalhatónak tűnik. Ezt úgy értem,hogy ha te nyelvtanuló vagy, akkor szabadidőt kell előreirányoznod a fejlődésre/szinten maradásra, és 3nál többet egyidejűleg tanulni nem érdemes (az átlagembernek).

2018. nov. 9. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Vree ***** válasza:
"Hogy jó munkát kapjon" Nnaigen. Én is azt mondanám, hogy 1-2-3, mert az azt jelenti, hogy felső-anyanyelvi-szaknyelvi-üzleti levél szint jó lenne belőle plusz a szakmai tudást is fejlesztgetned kell majd mellette. Gyanítom, hogy 1 is elég lesz, mert a cégnél lesz majd 1 db domináns,és azt fogod nyomatni, a többit meg szépen elfelejted. Ennek ellenére alap-középszintig én elvinnék minél több nyelvet, mert a) nem tudod, hogy hol kötsz ki és b) munát kell majd váltanod életedben és egész más nem a nulláról egy új cégnél kért nyelvet felvenni, nameg az állásinterjún is azzal mész át.
2018. nov. 9. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Neked kell eldöntened, hogy mennyivel bírsz még foglalkozni. Ahhoz, hogy jó munkád legyen, angol kell legalább középfokon. A többi az plusz.
2018. nov. 10. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Attól függ. Ha angol az anyanyelve, akkor 0-t szükséges, 1-et legalább érdemes tanulni. Ha nem angol az anyanyelve, akkor 1-et kötelező, +1et még érdemes. Ezen felül minél többet, annál jobb, de egyik se fog annyit dobni, mint az angol.
2018. nov. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!