Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ezt az emésztőszervi betegsége...

Ezt az emésztőszervi betegségekről szóló cikket félrefordították?

Figyelt kérdés

Az internet segítségével próbálom fejleszteni az élettani és orvosi ismereteimet, sok szakmai oldalon olvasom végig a cikkeket napi több órában. Az alábbi cikkben viszont már a felütést sem értem, és nem tudom hogy jön a képbe a diszlexia. Félrefordítást sejtek. Valaki?


[link]



#hasmenés #orvosi #diszlexia #emésztőszerv
2018. nov. 16. 16:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Tele van a net ilyenekkel. Odalöknek egy (ez esetben) angol (én különben már oroszból átdolgozottat is láttam)szöveget valamilyen fordítóprogramnak, aztán a végeredményt kicsapják ország-világ színe elé, mintha magyarul lenne (jól gyanítod, nincs). Fantasztikusan szürreálisak, én külön vadászom őket.
2018. nov. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 chtt ***** válasza:
100%

Nem kell sejteni, elég, ha ránézel a linkre: dearrhea and dysentery :)


A Dismentery a széklet vérrel és nyálka. & vérhaséglenség -- csodás, igaza van az elsőnek.

Szerintem ezt az oldalt nyugodtan kihagyhatod, amikor az orvosi ismereteid fejlesztéséről van szó. :D

2018. nov. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 chtt ***** válasza:
100%
(hopp, bocsi - diarrhea:(
2018. nov. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igen, teljesen magyartalan és szakmaiatlan a szöveg, ember ezt biztosan nem lektorálta. Inkább elkerülöm ezt az oldalt.
2018. nov. 16. 22:00
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

"Igen, teljesen magyartalan és szakmaiatlan a szöveg, ember ezt biztosan nem lektorálta"


Mert ez az oldal nem magyar eredetileg, azért .com a vége. A google fel szokta ajánlani, hogy lefordítsa-e az oldalt, és ha az igenre kattintasz, akkor szokott ekkora nyomiságokat kiadni. De ezt azért magadtól is észrevehetted volna, hiszen nem csak szakmai szempontból értelmetlen a cikk, hanem totál értelmetlen az egész szöveg.

2018. nov. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!