Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért hagyják ki mostanság...

Miért hagyják ki mostanság olyan sokszor az "is" (iz) szócskát és ennek változatait az angol mondatokból, kifejezésekből?

Figyelt kérdés

Legfőképpen interneten látom egyre többször, hogy kimarad ez a kötőszó(?) (bocs, hülye vagyok a nyelvtani szakszavakhoz) valamint egyéb változatai (are, am stb.) a mondatokból kifejezésekből.


Pl. az a helyes, hogy "He is very funny.", "She is so hot.", "When you are 20 years old." stb.


Ehelyett ilyen mondatokat látok: "He very funny.", "She so hot.", "When you 20 years." stb.


Ez miért van? Semeddig sem tartana 2-3 plusz betűt kiírni. Így meg nyelvtanilag helytelen lesz a mondat.



2018. nov. 17. 14:23
 1/10 anonim ***** válasza:
az élő nyelvek változni szoktak
2018. nov. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
66%
Gondolom olyanok írnak ki ilyeneket akik nem tudnak rendesen angolul. Én is látok ilyeneket, és általában a buta instalányok szoktak így angol idézeteket kirakni hogy "ők milyen jól tudnak angolul" pedig azt se tudják h mit jelent. Ha viszont anyanyelviek akkor azért mert helyenként változik a dialektus, plusz még az ottani szleg lehet hogy ilyen.
2018. nov. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Bocsánat, de csak ez jut róla eszembe: azé, amiér magyarba is csomóan kihaggyák néha a betükket.


Vagy külföldiek és nem tudják rendesen a nyelvet, vagy anyanyelviek és sokkal menőbb szlengben írni. Vagy ők maguk se tudják, hogy hogy van helyesen.

2018. nov. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Csak ennyit mondok: vok ;)
2018. nov. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
36%
Néhány nyugat-indoeurópai nyelvet leszámítva az emberiség többsége nem használ létigét, mert teljesen felesleges. "Az ég kék van. Ők tanárok vannak." Az angol nyelvet használók egyre nagyobb többsége nem nyugat-indoeurópai származású, fejben pedig a saját logikájuk szerint gondolkodnak, persze, hogy gyakran kifelejtik. Sőt, gondolom, akadnak, akik szlengből direkt csinálják, hadd szokjanak rá aztán mások is, így butul le idővel egy nyelv. De kár őrizgetni, mert a mostani angol nyelv is már egy végletekig elfajult valami az eredeti állapotához képest. Végül is szükség nincs az igealakokra, mivel a személyes névmások kifejezik kiről van szó. A vicc meg az az egészben, hogy maga a létige töve már az angolból is kikopott, azok az igealakok már csak az egykori személyjelek maradványai a létige végéről, amik szintén a személyes névmásokból erednek. Tehát amikor azt mondom "I am XY", akkor nem azt mondom, hogy "én vagyok XY", hanem, hogy "én én XY".
2018. nov. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én a szlenget tippelném meg.

Ha rapperektől vagy hasonlóan szlenges beszédstílusú emberektől nézel interjúkat, ugyanezt hallhatod. Engem különösebben nem zavar, szeretem mikor játszanak a szavakkal az emberek, pl. a y'all kifejezést imádom, de a yeah-t is igen helyett, viszont attól ráz a hideg, ha their helyett there-t ír valaki, az már szimplán butaság és egyre gyakoribb.

2018. nov. 18. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

2 lehetőség van:

(1) tök süket vagyok

(2) csak nigákat hallgatsz

2018. nov. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
*vagy
2018. nov. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A nyelv a tarsodalommal egyutt valtozik. Ennyi az egesz
2018. nov. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Dunno.
2023. ápr. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!