Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogyan tanultál meg angolul?...

Hogyan tanultál meg angolul? Tippek, trükkök, weblapok?

Figyelt kérdés
2018. nov. 21. 11:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Tanfolyamon,de ha neked ez nem megoldható javaslom ezt a youtube csatornát

https://www.youtube.com/channel/UCEOFD4QjKFcxnvZeWk7yPKg

2018. nov. 21. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ott kezdődött, amikor rendszerváltáskor bejöttek az angol nyelvű csatornák, gyerekként sok rám ragadt, utána iskolában is volt angol nyelv tanítás. Utána párszor frissítésnek eljártam tanfolyamokra, de közben sem hagyom elévüli a tudást, renszeresen olvasok angolul fórumokat, cikkeket, vagy angolul nézek filmet.
2018. nov. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
VOA english, egy csomó cikket lefordítottam, szavakat megtanultam
2018. nov. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kimentem Amerikába. Amikor a repülőgépről leszálltam, annyit tudtam csak angolul, hogy "I love you". De 1-2 hónap alatt megtanultam, más választásom nem volt, mert magyarul senki nem beszélt a környezetemben.
2018. nov. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Vree ***** válasza:
100%

Sokat kell olvasni. Hogy hogyan használnak egy nyelvet a beszélők, az leginkábbelterjedt szokások függvénye,nincs konkrétlogikája, hogy miért egyik vagy másik szó terjedt el kifejezésként mondjuk akár egy sima "Jó napot"ban is. Tehát a legbiztosabb módszer, ha egész mondatokat veszel át, olvasott/hallott anyanyelvi szövegekből (ez lehet könyv, film, játék,hangoskönyv, vagy anyanyelviekkel való kommunikáció: munkahely, levelezőtárs, webes fórumok és chatek ésskype).

És akkor rendszerezni is tudod magadban, hogy mi az amit gyakran hallassz, és mi az ami obskurusabb kifejezés.


Ami engem illet,kiválasztottam egy kedvenc írót és végigolvastam mind a 29 könyvét.

A helyes nyelvtanban a jó nyelvi gyakorlókönyvek,mint amiket az Oxford ad ki, segítettek. Ezek nagyon hasznosak új nyelvtani szabályok tanulásában,ismétlésében. English Grammar in Use-t nagyon szerettem,mert végimegy ilyeneken, hogy mondjuk? mikor has to vagy must? Hányféleképpen használhatjuk a Get szót? Milyen ritkábbjelentései vannak az egyes igeidőknek? stb. minden,amit akarhatsz.

Beszédértésben meg a munkahely segített. Egy ponton túl sajnos muszáj anyanyelviekkel élőben személyesen vagy skypeon kommunikálni, mert az akcentusok megértése is külön művészet. Első évben a telefonbeszélgetések mondjuk 2/3át értettem. (ÉS nekem kellett jegyzetelni afőnöknek, és osztályelső voltam angolból felsőfokú vizsgával!) És ez még csak a tök átlagos brit vagy amerikai tájjellegű beszéd. 2 év múlva már mindent értettem, akkor is,amikor erős indiai akcentussal és hobás nyelvtannal beszélt az illető.

2018. nov. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
YouTube, zenék és videójátékok.
2018. nov. 21. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Könyv angolul olvasása

Videók, sorozatok, filmek, zenék

Duolingo, Drops, Xeropan appok

2018. nov. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!