Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mit jelent ez az angol mondat?

Mit jelent ez az angol mondat?

Figyelt kérdés
By late next month you'll have over four dozen husbands
2018. dec. 12. 00:13
 1/7 anonim ***** válasza:
42%
Jövő hónap végére lesz vagy négy tucat férjed.
2018. dec. 12. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszönöm
2018. dec. 12. 01:39
 3/7 anonim ***** válasza:
81%

OVER four dozen husbands - TÖBB mint négy tucat férj


Egyébként ez az apróságot leszámítva az első válasz jó

2018. dec. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Persze, lehet precízkedni, valóban "több", de köznyelvibb ezt itt "vagy"-nak fordítani. A "vagy" ilyen esetben a "legalább" jelentést hordozza, azaz "annyi vagy több". Ha programozó vagy, akkor beleköthetsz, hogy a >== nem azonos a > operátorral, de a fordítás jelen esetben nem compilert jelent.
2018. dec. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#4 tudtommal úgyis lehet használni, hogy több mint 4 tucat, és sokkal egyértelműbb. A "vagy" szó a számok előtt nem feltétlenül legalábbot jelent, jelenthet kb-t is (tehát lehet kevesebb is, nincs pontosan definiálva). A problémám nem az az apróság volt, hogy a legalább jelenthet egyenlőséget is (nem is gondolkodtam ilyeneken). :D

És nem akartam beléd kötni, csak a kérdezőnek szerettem volna ezt egyértelművé tenni, mert ahogy írtam a "vagy" jelenthet kicsit kevesebbet is.


Ha esetleg valaki szeretne olvasni a "vagy" szó jelentéséről, ajánlom az alábbi linket:

[link]

2018. dec. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Elhiszed, hogy akadémiai értekezések nélkül is tökéletesen beszélek magyarul? :)
2018. dec. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Sajnálom, én nem ezt a következtetést vontam le abból, amit írtál.
2018. dec. 16. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!