Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogy kell kiejteni ezt a két...

Hogy kell kiejteni ezt a két angol szót, hogy ne hangozzon ugyan úgy?

Figyelt kérdés

1.sin

2.sing



2018. dec. 13. 16:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

szin.szing.


ez nem valami nehéz

2018. dec. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát én ejtenék egy g hangot a másodiknak a végére...
2018. dec. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Vannak szavak melyek ng-re és vannak amik n-re végződnek. Az ng-re végződő szavakban nem ejtik a g-t, hanem csak az n-t, de elvileg mégis máshogy. Én ugyan annak hallom mindkét "n" hangot. Pár példa:


thin-thing

ran-rang

2018. dec. 13. 17:03
 4/5 anonim ***** válasza:

Ezek szerint #1 és #2 nem ismeri a fonetikai szimbólumokat...

[link]

2018. dec. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 TR75 ***** válasza:
100%

A sin simán, ahogy írod. Szin.

A singben zöngés veláris orrhang van, mint az "engem" magyar szóban a "g" előtt (amiben nem a "klasszikus n"-t ejted.

[link]


[link]

(ebben a második videóban szerintem jól hallatszik a különbség a példáknál, meg a tesztben, más kérdés, hogy folyamatos beszédben már sokkal nehezebb meghallani)

De talán nem nagy hiba, ha egy kis "g"-t odabiggyesztesz a végére. Amúgy szerintem az is gyakori, hogy az "ng" előtti hangot megnyújtják, vagy módosítva ejtik - például mint a második videóban a ban-bang páros, aminél a második szóban az "e" olyasmi talán, mint a magyar zárt e (ë).

2018. dec. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!