Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Helyettesíti a francia nyelvtu...

Helyettesíti a francia nyelvtudás a németet?

Figyelt kérdés
Jó, ha franciául tanulok meg a német helyett vagy a német sokkal fontosabb?
2018. dec. 14. 15:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, mit szeretnél később csinálni.

Az angol-német párost tanulókkal Dunát lehet rekeszteni Magyarországon, a francia ritkább, különösen a jól beszélt és írt francia.

Ha van valami elhatározott célod, ahhoz alakítsd a nyelvek tanulását.

2018. dec. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
52%
Németországban nem, Franciaországban igen. Hülyeségnek tűnhet a válaszom, pedig nem az, csak gondolkodni kell rajta.
2018. dec. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
25%
Ha Franciaországban jársz, simán lehet, hogy lesz valaki, aki nem beszél angolul, csak franciául. Ha német nyelvterületen jársz, szinte kizárt, hogy találkozol valakivel, aki csak németül beszél, angolul nem. Mondjuk én éppenséggel angolul, németül és franciául is tudok :-)
2018. dec. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Persze. Francia nyelvterületen sokkal többet ér.
2018. dec. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

#3) "Ha német nyelvterületen jársz, szinte kizárt, hogy találkozol valakivel, aki csak németül beszél, angolul nem."


Ez az egyik legnagyobb tévhit, amivel itt a GYIK-on állandóan találkozok. Nyilvánvalóan a képzettebb (érettségitől felfelé), és főleg a városokban élő fiatalabb németek nagy része meglehetősen jól tud angolul, de a nagytöbbség nem, vagy csak alig, a nagyvárosokon kívül pedig különösen rossz a helyzet e tekintetben. Németország az nem Skandinávia, ahol valóban szinte lehetetlen olyan valakibe belebotlani, aki ne beszélné az angolt magas szinten. Húsz éve élek Németországban, ezt ennek alapján mondom.

2018. dec. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Való igaz, hogy Ausztriában nemrég én is összefutottam egy idősebb hölggyel, aki alig beszélt angolul, de azt gondoltam, hogy ő a kivételes eset.
2018. dec. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!