Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért nem tartja be senki a...

Miért nem tartja be senki a magyar helyesírás tulajdonnevekre vonatkozó legújabb szabályát?

Figyelt kérdés

Előre leszögezem,én sem tartom be,hiszen évekig így használtuk..., de kissé furcsa hogy még az újságokban is a helytelen verziót használják.

Vagy én értettem félre valamit ezzel kapcsolatban? :)


2019. jan. 3. 15:22
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Mi ez az új szabály?
2019. jan. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Tulajdonképpen jó lenne, ha legalabb belinkelnéd az új szabályt, mert én (meg szerintem a legtöbb másikak) sem ismerem.
2019. jan. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én sem hallottam róla. Mi az új szabály?
2019. jan. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
94%

Szerinted az átlagember legnagyobb gondja, hogy nyomon kövesse a magyar helyesírás tulajdonnevekre vonatkozó legújabb szabályát?

Mert szerintem max a sulisokkal közlik nyelvtan órán..

2019. jan. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
94%

Én jónak tartottam magam mindig is nyelvtanból, de őszintén, annyi új idióta szabályt fogadnak el (olyanok helyesek, ami mindig is helytelen volt, pusztán azért, mert sokan hibásan használják), hogy egy ideje már nem követem nyomon.

Aki megtanult valamit, az rögzült be, azt fogja használni. Az új szabályok az új felnövő generációkkal terjednek majd el.

2019. jan. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
69%

De miert kell uj helyesirasi szabalyok?

Amik eddig voltak, 50-60 evig, azok nem voltak helyesek? Ki szerint?

2019. jan. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én be fogom tartani,kisdobos becs. szavamra, csak áruld már el, kérdező, mert most már megszakadok a kíváncsiságtól, hogy mi az az új szabály!
2019. jan. 4. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 chtt ***** válasza:
80%
Nekem elsőre a Bernadettel > Bernadett-tel jut eszembe... és csatlakozom a kíváncsiak sorához; erre gondoltál, kedves kérdező, vagy van más is, amit nem tartanak be (számomra érthető módon:)?
2019. jan. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ú, utolsó, most hogy mondod, ilyesmit láttam mostanában leírva nyilvánosan... fenn is akadtam rajta. :D
2019. jan. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!