Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Kultúra és közösség » Nyelvek

A kérdés

Miért nem tartja be senki a magyar helyesírás tulajdonnevekre vonatkozó legújabb szabályát?

Előre leszögezem,én sem tartom be,hiszen évekig így használtuk..., de kissé furcsa hogy még az újságokban is a helytelen verziót használják.

Vagy én értettem félre valamit ezzel kapcsolatban? :)

jan. 3. 15:22  Privát üzenet  

A válaszok
Mi ez az új szabály?

A válasz 95%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 57%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/9Időpont jan. 3. 15:38 Privát üzenet
Tulajdonképpen jó lenne, ha legalabb belinkelnéd az új szabályt, mert én (meg szerintem a legtöbb másikak) sem ismerem.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/9Időpont jan. 3. 15:39 Privát üzenet
Én sem hallottam róla. Mi az új szabály?

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/9Időpont jan. 3. 15:53 Privát üzenet

Szerinted az átlagember legnagyobb gondja, hogy nyomon kövesse a magyar helyesírás tulajdonnevekre vonatkozó legújabb szabályát?

Mert szerintem max a sulisokkal közlik nyelvtan órán..

A válasz 94%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/9Időpont jan. 3. 16:52 Privát üzenet

Én jónak tartottam magam mindig is nyelvtanból, de őszintén, annyi új idióta szabályt fogadnak el (olyanok helyesek, ami mindig is helytelen volt, pusztán azért, mert sokan hibásan használják), hogy egy ideje már nem követem nyomon.

Aki megtanult valamit, az rögzült be, azt fogja használni. Az új szabályok az új felnövő generációkkal terjednek majd el.

A válasz 95%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/9Időpont jan. 3. 17:20 Privát üzenet

De miert kell uj helyesirasi szabalyok?

Amik eddig voltak, 50-60 evig, azok nem voltak helyesek? Ki szerint?

A válasz 67%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 64%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/9Időpont jan. 4. 12:03 Privát üzenet
Én be fogom tartani,kisdobos becs. szavamra, csak áruld már el, kérdező, mert most már megszakadok a kíváncsiságtól, hogy mi az az új szabály!

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/9Időpont jan. 4. 23:52 Privát üzenet
Nekem elsőre a Bernadettel > Bernadett-tel jut eszembe... és csatlakozom a kíváncsiak sorához; erre gondoltál, kedves kérdező, vagy van más is, amit nem tartanak be (számomra érthető módon:)?

A válasz 74%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 86%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/9Időpont jan. 5. 10:05 Privát üzenet
Ú, utolsó, most hogy mondod, ilyesmit láttam mostanában leírva nyilvánosan... fenn is akadtam rajta. :D

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/9Időpont jan. 5. 11:58 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Miért nem írjuk a gender-t dzsender-nek? Vagy miért nem mondjuk inkább úgy, ahogy írjuk?
Ez a mondat mennyire helyes szerinted?
Hogy írjuk számmal: huszadikáig?
Angolok/Amerikaiak milyen szót használnak ha egy falut be szeretnénk járni és milyet arra ha országot vagy világot?
Az indián csataüvöltés filmekben hallható jellegzetes (szájat kézzel ütögetős) „Woo woo woo” (angol) hangját hogyan írjuk magyar hangutánzó szóval?
Hogyan mondják angolul azt a magyar kifejezést, hogy : "lépéskényszer"?

Kérdések a Kultúra és közösség rovatbólKérdések a Nyelvek rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!