Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Valaki lenne szíves nekem az...

Valaki lenne szíves nekem az alábbi szöveget lefordítani Németre?

Figyelt kérdés

Az én célom, hogy a lehető legtöbb helyre elutazhassak a világban. Minél többet utazik valaki, annál jobban megismeri a világ különböző kultúráit és valós képet kap róluk. Sok helyen jártam már, Spanyolországban, Olaszországban, Németországban, Lengyelországban, és Magyarország szomszédos országaiban. A személyes kedvencem Barcelonai utazásom volt, el tudnám képzelni, hogy egyszer majd ott éljek. Eddig még csak a családdal utaztam, de ha lesz rá lehetőségem szeretném egyedül felfedezni a világot és ezúton önmagamat is megtalálni. A következő úti célom Párizs, ahová a legjobb gyerekkori barátommal megyünk, terv szerint a nyáron. Remélem a későbbiekben minél több lehetőségem lesz utazni és megismerni ezt a gyönyörű bolygót.


19/f (OKJ tanfolyamon heti 1 szakmai németem van, arra kellene ez a kis utazós szöveg.)



2019. jan. 5. 09:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Mein Ziel ist es, an so viele Orte auf der Welt wie möglich zu reisen. Je mehr man reist, desto besser lernt er die verschiedenen Kulturen der Welt kennen und bekommt ein echtes Bild von ihnen. Ich war schon an vielen Orten, in Spanien, Italien, Deutschland, Polen und den Nachbarländern Ungarns. Mein persönlicher Favorit ist meine Reise nach Barcelona, ich konnte mir vorstellen, irgendeinmal dort zu leben. Bisher bin ich nur mit meiner Familie gereist, aber wenn es mir möglich ist, würde ich gerne die Welt auf eigene Faust erkunden und auf diesem Weg auch mich selbst finden. Mein nächstes Reiseziel ist Paris, in das ich planmäßig im Sommer mit meinem besten Kindheitsfreund fahre. Ich hoffe, ich habe möglichst viele Möglichkeiten in Zukunft zu reisen und diesen wunderschönen Planeten kennenzulernen.
2019. jan. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Wow, perfekt! Egy aprosag (szerintem):

Je mehr man reist, desto besser lernt er

helyett

Je mehr man reist, desto besser lernt man.. (jobban hangzik)


es:

Mein nächstes Reiseziel ist Paris, in das ich planmäßig im Sommer mit meinem besten Kindheitsfreund fahre.

Jobb lenne (szerintem):

Mein nächstes Reiseziel ist Paris, WO ich planmäßig im Sommer mit meinem besten Kindheitsfreund HINfahre.


Anyone?

2019. jan. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"Je mehr man reist, desto besser lernt man.. (jobban hangzik)"

Nemcsak, hogy jobban hangzik, de úgy is a helyes. Utánanéztem, az "er"-t nem használhatjuk a "man" szinonimájaként.

"Mein nächstes Reiseziel ist Paris, WO ich planmäßig im Sommer mit meinem besten Kindheitsfreund HINfahre."

Ez is abszolút jogos, itt elnéztem a vonatkozó névmás használatát.

Köszi a javítást! :)

2019. jan. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Danke schön!
2019. jan. 5. 19:51
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is javítanék :)


Ich KONNTE mir vorstellen, irgendeinmal dort zu leben. - El tudtam képzelni, hogy egyszer majd ott éljek.


Ich KÖNNTE mir vorstellen, irgendeinmal dort zu leben. - El tudnám képzelni, hogy egszer majd ott éljek.


Tehát ebben az esetben a könnte a helyes, hiszen a kérdésben is jelen idő, feltételes mód volt. :)


Ich konnte- tudtam (können múlt ideje)

Ich könnte- tudnék (feltételes mód).

2019. jan. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Doros válasza:

Tudom, hogy régebbi, de még hátha idetéved valaki:


Ich könnte es mir vorstellen, irgendwann einmal dort zu wohnen."

2019. máj. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!