Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mitől függ a szerb "ć" hang...

Mitől függ a szerb "ć" hang kiejtése?

Figyelt kérdés
Az anyanyelvi beszélőknél rendszeresen több fajta kiejtést hallok, van, aki a magyar "ty"-hez nagyon hasonlóan ejti, más pedig sokkal inkább "cs"-szerűen, majdnem ugyanúgy, mint a "č" hangot. Ez attól függ, hogy ki az ország melyik részéből származik?
2019. jan. 6. 16:34
 1/3 anonim ***** válasza:
81%
Szerbiai vagyok, és én mindig is ty-nek ejtettem, mert ehhez áll legközelebb a magyarban, de valójában egy ty és cs közti hang, bár én szerbektől is inkább ty-nek hallom
2019. jan. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
79%

A válaszolót kérdezem, engem is érdekel a dolog.

Tehát akkor nem tévedek vele, ha nemes egyszerűséggel "ty"-nek ejtem? Vagy furán néznének, ha "cs"-nek? Egyelőre még nem tudom képezni a kettő közötti hangot.

2019. jan. 19. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
79%

#2


Inkább ejtsd ty-nek, szinte teljesen megfelelő, nem nagyon hallható a különbség. Cs-nek pedig ott van a č.


Ha bármi kérdésed van neked, vagy kérdezőnek, privátban nyugodtan lehet írni.

2019. jan. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!