Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Szlovákiában milyen nyelven...

Szlovákiában milyen nyelven beszélnek?

Figyelt kérdés
Ha én Komárno-ba szeretnék költözni a cseh vagy a szlovák nyelvet kellene tanulnom? Mert azt olvastam, hogy a szlovák a hivatalos, de a beszélt a cseh. Hogy is van ez?

2019. jan. 14. 15:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
szlovákul
2019. jan. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%

Szlovák

Amúgy a cseh és a szlovák majdnem ugyanaz :D

2019. jan. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Drazicc ***** válasza:
68%
A különbség a szlovák meg a cseh között kb annyi mint a "budapesti" magyar meg a székely magyar között. Komáromban viszont a magyar nyelvvel is boldogulsz a mindennapokban, hivatalokhoz kell a szlovák tudás.
2019. jan. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
84%
Szlovák a hivatalos nyelv, de legtöbb helyen a hivatalokban is tudnak magyarul.
2019. jan. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Azon a környéken sokan nem is tudnak szlovákul rendesen, úgyhogy nem fogsz kitünni a tömegből. Még a hivatalokban is elboldogulsz a magyarral Komáromban. Az a Budapest-székely hasonlat kicsit sántit. Én tudok szlovákul de azer a csehből sokmindent nem értek. De a szlovákok beszélik a csehet is, de nem használják napi szinten csak rávannak kényszerülve ha pl szinkronizált filmeket akarnak nézni vagy ha valami szakmai irodalmat keresnek (szlovák sokszor elég hiányos).
2019. jan. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Drazicc ***** válasza:
30%
Utolsó igen talán a magyar - csángómagyar hasonlat a nyerőbb bár már a nagyváradiak is annyi román szót használnak, hogy néha kiesik mit mondanak.
2019. jan. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
94%

Szlovákiai magyar vagyok, gyanítom, az 5ös válaszló is, mert ő adta a leghasznosabb választ.


Ha tanulni akarsz, a szlovákot tanuld. Ez Szlovákia, nem Csehország.


Komáromban el fogsz boldogulni a magyarral, sokan vannak, akik csak pötyögik a szlovákot, mert az még többségében magyarok lakta hely. Bár, én míg gyakrabban jártam, már egyre többször hallottam szlovák szót..


Azt nem tudom, hol olvashattad, hogy a szlovák hivatalossal szemben a cseh a beszélt, de valamit félreérthettél. Sokan, főleg az idősebb (katonaviselt, katonaságot Csehországban megjárt) férfiak közül értik a csehet, esetleg beszélik is, de arról szó nincs, hogy mindenki ezt beszélné.


Nem igaz, hogy aki beszéli a szlovákot, annak megy a cseh is. Én elvagyok a szlovákkal, értem és egész jól beszélem, de a csehvel meg vagyok lőve. Amíg olvasni lehet, még csak-csak (bár az sem egyszerű), na de az élőbeszéd...!! Egész más tészta. A született szlovák valószínűleg bírja, de aki úgy tanulja a szlovákot, az tuti nem!

2019. jan. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
90%
Szlovákiában a szlovák (tótok 😂😂) nyelv a hivatalos.De amugy Komáromban elég sok magyar van.2011 ben a magyarok 53% volt.
2019. jan. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Szlovákiáról van szó, tudj szlovákul ha oda mész, még ha csak trošku viem is 😂
2019. jan. 29. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!