Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Valaki el tudná magyarázni,...

Valaki el tudná magyarázni, hogy a "remember" és "try" szavak után mikor kell használni a "to" vagy az inges alakot?

Figyelt kérdés
Tudom, utánanézhetnék, de valószínűleg nem találnék rendes, érthető magyarázatot magyarul, angolul pedig nehezebben érteném meg. Egyébként azért kérdezem, mert az angol tanárunk ma be volt rekedve, és csak táblára felírással tudta, vagy legalábbis próbálta elmagyarázni. Mondanom sem kell, nem igazán értettük.

2019. jan. 15. 21:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

Az inges alak a folyamatos jelenben van.

A to pedig simple present, past, future esetén.


to remember=emlékezni


I tried to remember= Próbáltam emlékezni.


I try to remember

2019. jan. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Elnézést, akkor valószínűleg rosszul fogalmaztam meg a kérdést. Az angol igék főleg 3 részre vannak felosztva aszerint, hogy az utána lévő igék milyen alakban állnak.



Van olyan, amelyik után a "to" kötőszót kell használni (would like, want stb.), és utána jön az ige szupaszon.


Van olyan, ami után az ige csupaszon áll, kötőszó nélkül (should, would, can, could stb.).


és olyan, ami után az ige ing-gel a végén áll, vagy a "to" kötőszó nélkül, vagy másik kötőszóval (like, love, hate stb.), ilyen kötőszavak pédául az of, with stb.


A "remember" és a "try" szavaknál a mondat után egyaránt használatos a "to+csupasz ige", és az inges igés verzió. Arra lennék kíváncsi, hogy milyen fajta mondatoknál használják egyiket, másikat (példákkal prezentálva). Remélem, ez már érthetőbb volt.

2019. jan. 15. 21:55
 3/11 anonim ***** válasza:
35%

Az, hogy I remember doing something azt jelenti, hogy emlékszem arra, hogy azt csináltam.

Az, h remember to do something azt jelenti, hogy ne felejtsd el megtekintése azt a dolgot.

Az I tried to open the door : megpróbáltam kinyitni az ajtót.

I tried opening the door, jelentésileg ugyanez, de ennek van olyan felhangja, hogy azzal kísérleteztem, hogy kinyitom az ajtót.

2019. jan. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 chtt ***** válasza:
68%

Nem is tudom, szerintem vannak használható magyar dolgok a hálón. Pl. nézz bele ebbe, segít-e: [link] (ha nem, bocs - a második oldal végén van a remember, lejjebb a try -- amúgy, ahogy látni is fogod, tökjó az előző válasza).

Ez is hasonlóan magyaráz: [link] (valszeg a tanárod is ilyesmiket írt - jobbulást néki:)

2019. jan. 15. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

*Ne felejtsd el megtenni a dolgot. (Remember to do something ).


Hülye autocorrect ☺

2019. jan. 15. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
69%
4-es : ez azért van (hogy tök jó a válaszom ), mert angoltanár vagyok :P
2019. jan. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
32%

remember doing - emlékszik egy korábbi cselekvésére

remember to do - emlékszik egy jövőbeli teendőjére


I remembered locking the door = emlékeztem, hogy bezártam az ajtót

I remembered to lock the door = emlékeztem, hogy be kell zárnom az ajtót = nem felejtettem el bezárni az ajtót



try doing - kipróbál

try to do - megpróbál


I tried smoking but I didn't like it = kipróbáltam, milyen cigizni, de nem jött be

I tried to open the door but it was locked = megpróbáltam kinyitni az ajtót, de zárva volt

2019. jan. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ki volt az a nagyokos, aki lepontozott? Akkor így van, ha nem tetszik. ..
2019. jan. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
51%
#8: sok itt a hozzá nem értő... engem is lepontoztak, persze anélkül, hogy leírnák, hogy mivel nem értenek egyet
2019. jan. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 chtt ***** válasza:
És engem is (szintén angoltanár, kedves #3/8.:) - azaz nem is engem, hanem a viszki.sulinetet és a webnyelv.hu-t... gondolom, a nálunk inkább hozzáértők. :P Talán tudnak valami tutibbat, csak elfelejtették megosztani... ;)
2019. jan. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!