Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Kultúra és közösség » Nyelvek

A kérdés

It has been a long time coming és az It would be a long time coming eltérő jelentést hordoz, mármint az igeidőn kívül is?

Jól értem?

It has been .. Már hosszú ideje várható volt..

It would be .. Még hosszú idő kell mire..

jan. 17. 17:50  Privát üzenet  

A válaszok
Vree nevű felhasználó válasza:

Nem? Az "a long time coming" egy kifejezés. A 2. számú mondatod kvázi nem létezik.

Természetesen megkaphatjuk úgy, hogy az 1.-et feltételes módban használjuk, pl:

If Johnny Depp won an Oscar this year, it would be a long time coming.

Ha Johnny Depp nyerne egy Oscart idén, az egy már régóta megérdemelt elismerésé lenne.

de teljes tévedésben vagy, hogy a would-dal valami önálló külön kifejezést nyerhetsz.

A válasz 46%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/3Időpont jan. 17. 20:42 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Áhh, már tudom mi kevert be, a would (illetve a múlt beli alak) nem csak feltételesben használható, hanem önállóan is hipotézisre stb. CSak nem láttam az If-et..

# 2/3Időpont jan. 17. 21:04 Privát üzenet
Sztrogoff nevű felhasználó válasza:

"Jól értem?"

Jól.

Ezek itt mind a "Még hosszú idő kell mire" jelentést hordozzák:

As we judder out of harbour, the captain hands out cups of strong coffee and opens up the throttle to take us to a stuttering walking pace. The horizon, it seems, will be a long time coming.

But I expect, like every change around here, that the lift will be a long time coming.

Budget 2014: public spending increases will be a long time coming

Law and order will be a long time coming

New Renters May Be a Long Time Coming, Says Torto Wheaton Report

Election 2015: Next government could be a long time coming

Rewards can be a Long Time Coming

The Fed's 6.5 Percent Jobless Threshold May Be a Long Time Coming

Chinese century may be a long time coming

Why Electric Vehicles Will Be a Long Time Coming

Read my lips: truly empathic robots will be a long time coming

A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/3Időpont febr. 6. 09:58 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Mennyire nehéz megérteni egy Londoni embernek egy New York-ban élő beszédét? Ennyire eltérő a kiejtés, vagy sok olyan szó van, ami a másikuk beszédében szinte ismeretlen (mint a...
Melyek azok a szavak amelyeket a Romániában élő magyarok másképp használnak mint Magyarországon?
Kanj? A japán nevek szótagokra bontva (kanji) megkapjuk a jelentést a névnek. Ha Bogi vagyok akkor a kanji szerint a bo és a gi mit jelent?
Szerintetek melyik milyen jelentést cipel?
Skóciában teljesen eltérő nyelvet beszélnek az angoltól?
Történetileg mikor, hogyan kezdődhetett a kommunikáció eltérő nyelvűek között? Hogyan fejtették meg, írták le egymás nyelvét először?

Kérdések a Kultúra és közösség rovatbólKérdések a Nyelvek rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!