Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Van itt valaki Budapestről /...

Van itt valaki Budapestről / Pest megyéből aki beszél vagy tanul hollandul?

Figyelt kérdés
Mióta beszéled? Mi a tapasztalatod a nyelvvel kapcsolatban? Mit szeretnél kezdeni vele?

2019. jan. 29. 21:47
 1/2 anonim válasza:
0%
Nem beszélek de nagyon nehéz. :( mondtak. Angol jobb.
2019. jan. 31. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Két és fél éve kezdtem tanulni, most megyek felsőfokúra februárban. Nekem nem volt vele különösebb nehézségem az elején, a nyelvtant, a rendhagyó igéket és a feladott szavakat tisztességesen megtanultam, és ez elég volt. Később akadtak problémáim az idiómákkal, amik (sajnos) elég elterjedtek a nyelvben, és a tanáraim nagy hangsúlyt fektettek rájuk. Ami még nehéz volt, hogy két év tanulás után kimentem Belgiumba egy nyári kurzusra és napokig tartott, mire sikerült átállnom a flamandra a hollandról (kiejtés és szókincsbeli különbségek vannak, a nyelv maga ugyanaz).

Fordítani szeretnék a későbbiekben, de mivel angolul is jól beszélek, gondoltam rá, hogy kimenjek Hollandiába angolt tanítani.

2019. dec. 30. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!