Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Szerintetek nyelvet csak...

Szerintetek nyelvet csak olyan taníthat, akinek tanári végzettsége van, vagy elég hozzá egy felsőfokú nyelvvizsga plusz az önszorgalomból hozzátanulás is?

Figyelt kérdés
2019. febr. 9. 02:31
 1/8 anonim ***** válasza:
41%
Mivel senki nem tanított meg rá, hogyan kell nyelvet tanítani, ezért én úgy gondolom, hogy tarthatsz pl korrepetálást, de nyelvet tanítani nem kéne. Mert nincs meg hozzá a szakértelmed. Nem tudod például, hogyan kell felépíteni egy nyelvórát, nincsenek is meg hozzá a megfelelő eszközeid, gondolok itt például a CD-s feladatokra, abból szokott lenni kifejezetten tanári példány, amin más van, mint a diákén. Vagy nem tudod, hogyan kell adaptálni rendesen a nyelvtani szabályokat. Összességében úgy vélem tehát, hogy egy szinten ok (lásd korrepetálást), azon felül viszont nem.
2019. febr. 9. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez szerintem az adott szemelytol függ. Nekem sokan mondtak az adott nyelv beszeloi is, hogy nagyon jol magyarazom a nyelvtant, nagyon pontosan es erthetoen meg tudom fogalmazni es at is tudom adni a nehezebb reszeket is, illetve rengeteg kisebb egysegre osztott oktatoanyagot irtam eloszor csak magamnak, aztan masok fele is megosztottam es sokaknak hasznos volt elmondas alapjan. Illetve ezenfelül egyetemen is többször mondtak nekem oktatok, hogy bennem van tanitasi kepesseg, nagyon kellemes ahogy magyarazok. Ugyhogy ezek alapjan en elkezdtem tanitani C1 szintu tudassal egy olyan nyelvet, amit en magam napi szinten hasznalok, es latom a diakjaimon, hogy fejlodnek, ok is erzik magukon. Szoval, szerintem lehet. En pl. több tanarhoz is jartam nyelvekbol, mindegyik valoban tanar volt, de hat volt egy-ketto, akit 3 ora utan otthagytam, mert egy nagy kalap kaki volt a modszertana. Tanar letere. Szakertelmet meg nyomokban sem veltem felfedezni.
2019. febr. 9. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
81%

Nem kell hozzá tanárnak lenni, de egy tanár elvileg megtanulja a tanítási módszereket is és képes ezeket hozzád igazítani. Elvileg, mert a gyakorlatban (legalábbis amikor én tanultam tanárnak) nem sok pedagógiai gyakorlatunk volt.


Régen nem is tanították a tanárságot, mint szakmát. A nyelvkönyvek pedig tulajdonképpen részletes útmutatót adnak a kezedbe, szóval taníts nyugodtan, csak ha pénzért teszed, akkor ne hallgasd el az ügyfeleid előtt, hogy nincs végzettséged.

2019. febr. 9. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hogy iskolába felvegyenek, ahhoz lehet, hogy kell a tanári végzettség (bár, ha csak óraadóként mennél, akkor az se biztos, ha nagy tanárhiány van).

De mondjuk nyelvvizsgára felkészítő felnőtt tanfolyamhoz nem kell, meg ahhoz sem, ha különórákat tartasz.

2019. febr. 9. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Iskolába kell a diploma, máshova nem. Nyelviskolába sem.
2019. febr. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kivéve, ha minősülni akar.
2019. febr. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha otthon, magántanárként tanítanál, akkor nem kell tanári diploma. Nyelviskolába sem feltétlenül, bár adott nyelviskola akár meg is követelheti. Közoktatásban tanításhoz viszont szükség van a tanári diplomára.
2019. febr. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
56%
Iskolába csak tanári végzettséggel vesznek fel, nyelviskolában vagy magántanárként nem szükséges (illetve a nyelviskola szabhatja meg). Sokat biztosan nem számít, mivel az iskolákban a leggyengébb színvonalú a nyelvoktatás.
2019. febr. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!