Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A francia (ha a kiejtéstől...

A francia (ha a kiejtéstől eltekintünk) nagyjából hasonló nehézségű nyelv, mint az olasz?

Figyelt kérdés
2019. febr. 10. 08:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az olasz az elején könnyebbnek tűnik, de később egyre nehezebb.

A francia - ahogy írtad is -, a kiejtés miatt elsőre nehéz, de ha azt megszokod, könnyebben haladsz vele előre.

Mindkettőt elkezdtem tanulni, de ma már a francia tudásomból élek.

Az olaszt is megértem, beszélem is egy kicsit, de a francia kétségkívül hasznosabb.

2019. febr. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, hogy jellemzően olyan emberek festik le a franciát megtanulhatatlanul nehéz nyelvnek, akik vagy soha nem tanulták a nyelvet, csak borzalmas sztereotípiák élnek a fejükben annak nehézségével kapcsolatban, vagy már a max. napok alatt megtanulható kiejtésekkel szembesülve felhagytak a tanulásával (nekem az angol szavakat sokkal nehezebb rendesen kiejteni, mert közel sincsenek az angol kiejtésnek olyan jól lefektetett, megtanulható szabályai, mint a franciának).


Az olasz a franciához hasonló újlatin nyelv, nemekkel és ragozással. Talán nekünk magyaroknak egy kicsit fonetikusabb, mint a francia, de kétségtelen, hogy a franciát a munkaerőpiacon jobban fogod tudni kamatoztatni.

2019. febr. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A franciának sok igeidejétől sem kell parázni, mert egyrészt azoknak a töredékét használja a hétköznapi kommunikációban (középfokú nyelvvizsgán is csak keveset várnak el, hogy tudd), másrészt elég egyértelmű, hogy mikor, melyiket kell használni.
2019. febr. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én is csak azt tudom mondani, mint az előttem szólók, a franciának azért van ez a hírneve, hogy nehéz mert a a kiejtésben vannak hangok amik nem jellemzőek a többi európai nyelvre (az orrhangok és az r betű), ez miatt tűnik nehéznek, de ezek egy kis gyakorlással természetessé válnak, a betűzés nagyon szabályos a franciában, max egy nap míg mgtanulod mit hogyan kell kiejteni. Nyelvtanilag meg mindenhogy ugyanolyan nehézségű, mint az olasz, spanyol és a többi újlatin nyelv.
2019. febr. 13. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!