Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogyan mondják helyesen...

Csücsönke kérdése:

Hogyan mondják helyesen franciául h 'Ami nem öl meg, az meg erősít'? Sok fordítóval próbálkoztam, de mind más mondatot adott, így aki beszéli a nyelvet, kérem írja le.

Figyelt kérdés

2019. febr. 16. 21:13
 1/4 chtt ***** válasza:
100%

[link]

(Ha jól értelmezem, a szócikk a "what does not kill you", azaz a téged, és Nietzschétől ered, aki azt mondá, hogy "What does not make me die...", azaz nem öl meg engem:)

2019. febr. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
84%

Ez a mondat négyféleképpen lefordítható azért, mert a franciában nincs tárgyas ragozás és emiatt ki kell tenni a tárgyat a mondatba(ebben a mondatban a személyes névmások tárgyesetű alakját). Vagyis attól függően, hogy azt akarod-e mondani, hogy 'Ami nem öl meg 1.engem/2.téged/3.minket/4.titeket, az megerősít 1.engem/2.téged/3.minket/4.titeket. Így lesz a mondat:

1.'Ce qui ne me tue pas, me rend plus fort.'

2.'Ce qui ne te tue pas, te rend plus fort.'

3.'Ce qui ne nous tue pas, nous rend plus fort'

4.'Ce qui ne vous tue pas, vous rend plus fort'

2019. febr. 16. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az eredeti Nietzsche-idézet fordítása franciául így szól:

Ce qui ne me tue pas me rend plus fort.

Abban a műben azonban, amelyből a szólás származik, így fordították: Ce qui ne me fait pas mourir, me rend plus fort. (À l’école de guerre de la vie.)

2019. febr. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2019. febr. 17. 08:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!