Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Honnan tudom, hogy milyen...

DJ Kapálógép kérdése:

Honnan tudom, hogy milyen magánhangzó van egy adott héber szóban?

Figyelt kérdés
Meg szeretnék tanulni héberül olvasni, és a mássalhangzók már nagyjából mennek. Viszont a magánhangzókkal gondban vagyok: ha nem olyan pontozó írásmóddal jelölik őket, és csak mássalhangzók vannak, honnan tudom hogyan kell kiolvasni a szót? Van erre valami technika?

2019. márc. 18. 19:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Csak arabul tanulóként tudok hozzászólni, mert az hasonló: eleinte külön meg kell tanulni minden egyes szónál a kiejtését, aztán egy idő után menni fog. Ez most lehet, hogy ijesztőnek hangzik, de ha belegondolsz, angolul is így kezdünk el tanulni, mert ott se olyan egyértelmű a kiejtés, mint pl. az olasznál, ahol pár szabály után már tök ismeretlen szöveget is olvasol.

Tanárod van, vagy teljesen egyedül vágtál bele?

2019. márc. 19. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A heberben szo-gyokok vannak, amelyek egy gondolatkor szavainak alapjat kepezik. Ez a legtobb esetben 3 massalhangzo. Pld:

tanul gondolatkor למד

eszik gondolatkor אכל

gondol gondolatkor חשב

Ezekbol a gyokokbol hozzak letre a gyokkel kapcsolatos igeket es foneveket, ragozasokat ugy, hogy SZABALYOSAN beillesztenek maganhangzokat ill tovabbi massalhangzokat.

Pld ha ige, egyes szam, harmadik szemely, jelen idoben es himnemben egy o-t (vav) es egy é-t illesztenek be, nonemben egy "ha"-t vagy "et"-et tesznek hozza:

ő tanul (lomed) לומד (lomedet) לומדת

ő eszik (ohel) אוכל (ohelet) אוכלת

ő gondol (hosev) חושב (hosevet) חושבת


תלמיד (talmid) tanulo

אכילה (ahila) eves

מחשב (mahsev) szamitogep (gondolkodo gep)


Szoval a nyelv logikara epul.

2019. márc. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a kerdezo arra gondolt, hogy biztos van valami olyasmi, mint a niqqud. Igen, van, az a neve hogy niqqud 😀 egy tízesért megtanítom, hogy kell elolvasni skype-on 😎
2019. márc. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
#3 írta, hogy nem akkor van baja, amikor jelölve van ezzel a pontozással, hanem amikor nincs :) gondolom, ez csak a nyelvkönyvekben, esetleg régi szent szövegekben fordul elő, átlag újságcikkben nem. (megint az arabból indulok ki, ott is van hasonló)
2019. márc. 23. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek! Tudtok esetleg valami nyelviskolát/kurzust, ahová érdemes lenne benéznem?
2019. márc. 24. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!