Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A brit vagy amerikai angolt...

A brit vagy amerikai angolt tanítják/tanulják gyakrabban európában és világszerte második nyelvként?

Figyelt kérdés

2019. márc. 19. 08:40
 1/6 anonim ***** válasza:
69%

Európában a brit angolt tanítják (erőltetik), dacára annak, hogy a tanulók (elsősorban a diákok) alapvetően az amerikai angollal találkoznak, akár zenét hallgatva, akár feliratos filmet/sorozatot nézve, amivel az oktatók megnehezítik a nyelvtanulók életét. De ha bevonnák az oktatatásba az amerikai popkultúrát, amire a fiatalság amúgy is elég fogékony, sokkal könnyebb lenne eredményt elérni; és az sem jelentene problémát, hogy a dalokban hallott sok [densz, leszt, feszt, csensz, kent] (dance, last, fast, chance, can't) szót miért akarja a tanár [dánsz, lászt, fászt, csánsz, kánt]-nak ejtetni velük.


A Távol-Keleten, pl. Hongkongban, viszont inkább az amerikai angolt tanítják.

2019. márc. 19. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
41%
Vegyesen tanítják. Pont azért amit az első ír. Sok diák mondjuk organization-t ír organisation helyett ugyebár egyik amerikai másik brit de mindkettőt elfogadják. A kiejtés is elég érdekes.
2019. márc. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
20%
Szerintem az angoloktatás az nem brit és nem amerikai, hanem a kedves tanító néni 50-60-70 éve magába szívott pl. magyar akcentusa, szóval kár ilyen részleteken problémázni...
2019. márc. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
36%

Hm. :D

Már huszonöt éve is a Londonba tartó repülőgépek tele voltak tanulni vágyó fiatalokkal, kihalt már mindenki, aki az akcentusát úgy szerezte, hogy a tanszéken csak messziről látott egy echte angol figurát, miközben az ÁVÓs besúgó a hirdetőtáblánál jegyzetelt.


Szerintem a brit-amerikai tankönyvválaszték arány e pillanatban a világon 5000:1, ezután már nem kérdés, mit tanítanak.


Én nem vagyok egy géniusz semmilyen téren, szóval, ha én megtudom tenni, hogy imádom Johnny Casht, de utálom a CNN amerikai hangzását, és inkább brit hírcsatornákat hallgatok, akkor csak a nyomorékok nem képesek erre.

2019. márc. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
58%

OFF


#1 vagyok. Én annyiban egyetértek #3-mal, hogy Magyarországon, sajnos, valóban inkább az a kérdés, hogy miként kaphat egy magyar egyetemen angol nyelvi diplomát valaki, akinek a kiejtésében think = sink, they = day, bad = bed, west = vest, not = nut... Ő hogyan fogja nyelvtanárként átadni a nemlétező tudását? Tőle brit ill. amerikai angol helyett csak valami torz Hunglisht lehet tanulni :(


ON

2019. márc. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
73%

Én amerikai kiejtést tanítok elsősorban, de a legtöbben brit tankönyveket használnak, illetve a legtöbb tanár is inkább brit szavakat és kiejtést használ, mert ő maga is azt tanulta, mivel Anglia kulturálisan/földrajzilag közelebb áll hagyományosan az országhoz. Ez országonként változhat, az 1. által említett Hong Kongban pl. abszolút a brit angol volt régebben a túlnyomó hagyományosan, manapság nagyon gyakori mindkettő, de szerintem több iskolában tanítanak britet, mint amerikait még mindig. Japánban ellentétben kb. mindenki amerikait tanul.


A diákok általánosan jobban szeretik az amerikai angolt, illetve többet találkoznak amerikai kultúrával, mint brittel. Biztos van, aki erőlteti, bár én már örülök, ha van benne annyi érdeklődés, hogy megtanulja használni az egyiket, amelyik jobban tetszik neki.

2019. márc. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!