Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogyan lehetne lefordítani...

Hogyan lehetne lefordítani ezt az angol mondatot? (orvosi)

Figyelt kérdés

They found that patients with a temporal lobe spike focus "had a higher response rate relative to nontemporal lobe epilepsy."

Egy halántéklebenyi epilesziáról szóló orvosi irat részlete, és halvány gőzöm sincs arról hogy hogyan fordítsam le azt, hogy "temporal lobe spike focus". Előre is köszönöm a segítséget :D



2019. márc. 22. 14:48
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Sötét mágiával:

[link]

2019. márc. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kár hogy az orvosi kifejezéseket általában nem tükörfordítással kell megoldani, de jó próbálkozás!
2019. márc. 22. 15:57
 3/8 anonim ***** válasza:
9%
Akkor mit keresel orvosin?
2019. márc. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nincs orvosi tanulmányi tapasztalatom,de talán a spike a műszer által jelzett hirtelen csúcs EEG-stb..

A focus pedig talán pont (gyújtópont optikában).

2019. márc. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Vree ***** válasza:

Azt ugye tudjuk, hogy a temporal lobe az a halántéklebeny. (A temporális itt nem az időre utal, hanem a temple=halánték szóra, nyilván.)

A "with a ... focus" az a "...re fókuszált/fókuszálódott/koncentrálódott".

Namost a spike-kontextus, teljes szöveg nem ártana, fogalmam sincs milyen jelentése él. A spike jelenthet hirtelen betetőzést, értékkiugrást. Vagy lehet valamilyen kacs, szerv-sajnos ennyire nem értek az orvosláshoz, hogy tudjam, van-e létező kapcsolatos fogalom, amihez eséllyel köthető itt a szó.

2019. márc. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem orvosin vagyok hanem anglisztikán, egyetem mellett fordítok potom pénzért
2019. márc. 22. 22:44
 7/8 anonim válasza:

A spike az EEG vizsgálatoknál használt kifejezés, magyar fordítása "tüske", ez biztos.

Én temporális (lebenyi) tüskefókusznak fordítanám, de nem tudom, hogy ezt a kifejezést használja-e a szakma.

EEG-vel foglalkozó magyar szakirodalmat keress a pontos kifejezéshez.

2019. márc. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi az értelmes válaszokat, sokat segítettek! :D
2019. márc. 23. 17:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!