Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogy mondják angolul? Természe...

Hogy mondják angolul? Természetesen megadom az engedélyt, enyém a megtiszteltetés. Mindazonáltal, ha van rá mód szívesen venném, ha küldene nekem is két példányt.

Figyelt kérdés

2019. márc. 30. 22:30
 1/4 anonim ***** válasza:
49%
Naturally, I will grant you permission, the honour is mine. Furthermore, if there’s a chance, I would appreciate it if you would send me two copies as well.
2019. márc. 31. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
49%
Vagy Of course I permit it, the pleasure is mine. Nonetheless, I would be glad if there would be a way to send me two copies too. :)
2019. márc. 31. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Vree ***** válasza:
50%

#2esé angolos

#1gyel sok baj van:

furthermore=mi több, HELYTELEN

nevertheless (vagy nonetheless) a helyes a "mindazonáltal"ra

honor is mine = tükörfordította, de ilyen nincs, a honor szó sokkal formálisabb, mint nálunk a "megtiszteltetés"

the pleasure is mine = örömömre szolgál, angolosabb, de kicsit mást jelent

valami olyasmit írnék én, hogy "I am honored (by your offer)" megtisztel (az ajánlatával)

illetve az as well nem világos melyik szóra utal a szórend miatt (#2 ezt is ügyesen megkerülte)

2019. ápr. 1. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Needless to say, I will give you the permission, it would be my honor. However, if there is any possibility, I would appreciate if you sent me two copies.


(Az első válaszoló mondatába én a második mondat második would-ját lecserélném could-ra)

2019. ápr. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!