Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mit gondoltok a " vegán bőr "...

Mit gondoltok a " vegán bőr " kifejezés helyességéről?

Figyelt kérdés

#vegán #magyar nyelv #divat szavak
2019. ápr. 1. 23:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Formailag helyes.
2019. ápr. 1. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
61%
Oximoron. Mint a tiszta kosz, nagyobbik fele, savanyú cukor, stb.
2019. ápr. 2. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
17%

Ha minden funkciojat tekintve ugyanolyan vagy jobb, mint az allatbol keszult bor, akkor meg a vegan jelzot sem kellene kitenni, hiszen technikailag minden tekintetben azonos a borrel, eppen csak senkinek nem kellett meghalnia erte.


Persze lehet, hogy egyesek nagyra ertekelik, ha a dolgaikert allatok halnak meg, es ha nem halnanak, nem is lenne ugyanakkora erteke a szemukben...

2019. ápr. 2. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
79%

Jó marketingfogás. Műbőr eddig is létezett, vegánnak lenni pedig divatos.

Aki felületes könnyen bedől neki. Jól hangzik egy állatokat védő alternatíva akkor is ha valaki nem vegán/vegetáriánus. Először nekem is megakadt rajta a szemem és nem tudtam hova tenni, reméltem találtak valamilyen természetes(ebb) alternatívát, de az is mezei műanyag.

2019. ápr. 2. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A vegán bőr növényi bőr, nem a műbőrre gondolnak. Pl. gyümölcshéjból, kaktuszból,gombából készitik.
2020. nov. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!