Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ilyen nyelvtudás mellett...

Ilyen nyelvtudás mellett angliába költözni?

Figyelt kérdés

Csak az iskolai órákon tanultam 5.-12-ig. Mellette csak filmekből és zenékből, olvasmányokból szedtem a tudást. Megérteni mindent megértek, persze akad 1-2 szó amit nem értek, de a szövegkörnyezetből kb rájövök. Tehát megértem. Meg is értetem magam, de nem helyesen. Tudom a szavakat, tudok kb magyarázni, de a nyelvtanom néha ratyi. Szerintetek ha kimennék 1 évre (nem dolgozni, csak rokonokhoz, hogy ragadjon a nyelv) úgy, hogy csak angolokkal vagyok körbevéve és esélyem se lenne magyarul beszélni, akkor a nyelvtanom is helyrejönne? Nekem a tankönyvből magolás sose ment....

21/lány


2019. ápr. 5. 01:21
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
Felejtsd el a nyelvtant, az angoloknak sincs túl sok gőze rola. A leirtak alapján bőven készen állsz arra, hogy kipróbáld magad angol nyelvterületen. Ráadásul az angol nem is annyira nyelvtancentrikus nyelv, mint mondjuk a német, csak belénk magyarokba sajnos ezt a fajta szemléletet verték bele. "Ha nem tudod a nyelvtant, nem tudhatsz egy nyelvet." Ami persze jókora ökörség.
2019. ápr. 5. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Küldök egy érdekes előadást a magyar nyelvről az angoltanulas közbeni szunetekben történő kellemes időtöltésre. :) [link]
2019. ápr. 5. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Sokan jóval szegényebb nyelvtudással jönnek ki, és így is elboldogulnak.

A nyelvtan miatt meg ne aggódj, az itteniek sem használják mindig a jó igeidőt vagy a helyes prepozíciót.

2019. ápr. 5. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
77%
Ez tőled függ, hogy mennyire vagy igényes, és mire akarod használni a nyelvet. Az, hogy "ragad a nyelv" már nem úgy működik a te korodban, mint mondjuk egy 10 évesnél. Nem fog magadtól rádragadni a helyes nyelvhasználat, csak a szavak. Sokan azt hiszik, hogy kimennek kevés nyelvtudással, és majd "rájuk ragad" a nyelv, de ehelyett általában inkább az szokott történni, hogy sokat gyakorolják az a töredékes nyelvtudást, amijük van, és hozzá felszednek valami helyi szlenges nyelvváltozatot. Ezzel egyébként nincs semmi baj, ha nem mondjuk egyetemre akarsz bekerülni Angliában, vagy olyan helyre, ahol szerződéseket kell érteni, szövegezni, vagy tárgyalni kell emberekkel.
2019. ápr. 5. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Menj bátran.

Viszont a nyelvtant nem magolni kell a könyvekből, hanem megérteni. Hidd el könnyebb, ha valaki kiemeli számodra a szabályosságokat, és gyakorlő anyagot ad a jellegzetes szerkezetekhez, mint ha neked kell a folyamatos beszéd alapján rájönni, hogy mikor mit, hogyan mondanak.

Persze ez sem lehetetlen, a gyerekek is így tanulnak. 0 évesen kezdik, és 4-5 éves korukra nagyjából kifogástalanul beszélnek a jó képességűek. Bonyolultabb nyelvtani szerkezetekkel azért még nem biztos hogy boldogulnak. A legtöbb ilyen korú pl. félreérti az "A virág, amit a vázába raktam, piros." mondatot. A vázát fogja pirosnak rajzolni, a virágot meg akármilyennek.

Ráadásul te már túlvagy ezen a nyelvtanulás szenzitív életkorán, úgyhogy várhatóan lassabban haladnál.

De ha nem fontos neked az igényes nyelvhasználat, csak meg akarod értetni magadat, tényleg ne foglalkozz a nyelvtannal.

2019. ápr. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha érted az angol filmeket, híradót, akkor 100%, hogy nem lesz gond.

De szerintem akkor sem, ha nem érted tökéletesen, de akkor egy kicsit többet kell kérdezgetned majd.


Én is pont ugyanannyit tanultam, mint te, amikor kimentem dolgozni Angliába. Kell egy kis idő, amíg hozzászoksz majd az élőbeszédhez.


A nyelvtan miatt ne aggódj, annyi migri van Angliában, hogy senkit nem érdekel, hogy hülye kiejtéssel és rossz nyelvtannal beszélsz, hozzá vannak szokva.


Szóval ajrá, vágj neki!

2019. ápr. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!