Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Angolul "Elmorzsolt egy...

Angolul "Elmorzsolt egy könnycseppet"?

Figyelt kérdés
Köszi :]

#angol #angolul #elmorzsolt #könnycseppet
2019. ápr. 15. 19:37
 1/7 Vree ***** válasza:
62%

wipe(d) (away) a tear?


Nyilván a könycseppeket nem "morzsolják" (elég fura, hogy a magyar ezt használja egy folyadéknemű dologra), hanem letörlik vagy elkenik.

2019. ápr. 16. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

-100 fokon vagy,hogy?

Szóval, ha ilyen mondatot látok, akkor jobb szeretem, ha körül van írva jobban, vagy pár alternatívát is felvázol rá a kérdező, mert aztán ki tudja, hogy mi sül ki belőle.

2019. ápr. 16. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Vree ***** válasza:
^ez egy létező kifejezés magyarul, annyit tesz, hogy ujjal letörli a könnyet, aztán két ujj között elkeni
2019. ápr. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
31%

brush a tear...

knuckle a tear...

2019. ápr. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem is tudtam róla, még sose hallottam.., de ez valószínű engem minősít.


Now I know:)

2019. ápr. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Esetleg valami hasonló jelentésű, de más szavakat használó angol kifejezésről tudtok esetleg?


Pl: Ki mint vet, úgy arat - What goes around comes around

2019. ápr. 18. 01:49
 7/7 Vree ***** válasza:

^Megfeleltethető szólásmondásokból rengeteg van, ha erre vagy kíváncsi. Szerintem a Google is kidob egy csomót. (Magyarul: szólás, közmondás, szólásmondás, angolul: proverb, idiom. írd mellé a keresőbe hogy magyar, angol, Hungarian, English.)


pl: Too many cooks spoil the broth (túl sok szakács elrontja a húslevest) = kb. Sok bába közt elvész a gyerek.

(kill) Two birds with one stone = két legyet (üt) egy csapásra. (mi a legyeket öldössük, angol a madarakat.)

Better safe than sorry (jobb biztosra menni, mint megbánni) = Jobb félni, mint megijedni.

stb.

2019. ápr. 18. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!