Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Angolok/amerikaiak tudnak úgy...

Angolok/amerikaiak tudnak úgy beszélni, hogy egy perfekt angolul tudó ne értse meg?

Figyelt kérdés

Szóval valakinek felsőfokú nyelvvizsgája van, az mindent megért?

Pl magyarul ilyen szleng, hogy: "Csőváz ecsím, hogy ityeg?" Vagy: "Nyomassad a lóvét, aztán tipli!" Ezt egy magyarul tudó külföldi tuti, hogy nem értené.



2019. ápr. 21. 12:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Tud. Sőt, most kapaszkodj meg, még magyarban is vannak olyan szavak és kifejezések, amit egy magyar se ért, mert pl. sose hallotta előtte.
2019. ápr. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%

ÓÓÓÓ de még mennyire :D

Kicsit tovább megyek nézz rá az ausztrál angol kiejtésre.

2019. ápr. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
#2 Én speciel az ausztrál angolt jobban megértem, mint az USA belső területein beszélt redneck kiejtést.
2019. ápr. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy “perfekt angolul tudo “ nem ismer minden akcentust es szlenget, sot, biztos, hogy nem.

Mit jelent nalad a “perfekt angolul tudo “?

2019. ápr. 22. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az iskolazott emberek is mondanak olyan szlengeket amiket egy kulfoldi nem ertene, hiaba van felsofoku nyelvvizsgaja.

A redneckek meg folyamatosan olyanokat mondanak amit sok angol tanar nem ertene.

2019. ápr. 23. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Vree ***** válasza:
100%

Nyilván, hiszen ott is van rengeteg szleng, tájnyelv, akcentus, nyelvjárás.

Anno az angol könyvünkben volt egy olyan cikk, hogy "Do the English speak English?" (Beszélnek az angolok angolul?), amiben egy turista azon kesereg, hogy az angolok láthatóan megértik egymást, de ő nem érti meg őket. A mellékelt illusztráción pedig egy hordár kérdezi a zavart turistát, hogy "Whassat?" (ha nem lenne világos: "What is that?", összevonva)

2019. ápr. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
75%
Én magyarul se értek dolgokat, főleg olyan szlenget, amit egyáltalán nem hallottam, de soha nem volt gondom megérteni másokat ettől függetlenül se magyarul, se angolul.
2019. ápr. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Van olyan hogy a szlengek mások. Én Angliában élek és volt olyan hogy jött be Skóciábol valószínűleg valami kis faluból beszélni valaki és még az angol osztály társam se értette. Nagyon sok akcentus, tájszólás van Ngy Britanniába.
2019. máj. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!