Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Más is fél az adott nyelv...

Más is fél az adott nyelv akcentusán beszélni? (érthetőbben lent)

Figyelt kérdés

Angolt, franciát és olaszt tanulok. Ha otthon rámtör a beszélhetnék vagy felolvasok valamit az adott nyelven, sokkal angolosabb/franciásabb/olaszosabb kiejtésem van, nem az a tipikus idegennyelvet tanuló, mindent szépen megformázó magyar. Viszont amint órán vagy egy anyanyelvivel kell beszélnem, nem merek belevalóan úgy, ahogy szoktam, mert félek, hogy megjátszósnak (tudom, igen, hülyeség, főleg így leírva látva xd) hathat.

Pedig biztos butaság, mert valószínűleg az ő fülüknek is kényelmesebb lenne, ha kihoznám magamból a legtöbbet, csinálnám, ahogy tőlem telik és nem fognám vissza magam, csak sokszor ez a félelem visszatart.

Ti hogy küzdöttétek ezt le?

Valószínűleg az is baj, hogy ritkán járok anyanyelvi környezetben, most viszont társasozni megyek egy csapat külföldivel, ráadásul asztali szerepjáték, szóval beszélni azt kell majd rendesen.


Köszönöm előre is a segítséget! :)



2019. ápr. 28. 19:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Beszélj természetesen, ahogy a legkellemesebbnek érzed. Ők is azt fogják a legjobban fogadni. Minden nyelvnek vannak változatai, számukra úgy hangzol, mint egy keverék, aki hol észak-olaszt, hol dél-olaszt (vagy bármelyik nyelvet vehetjük) beszél.

Mivel van némi tudatosság a megszólalásodban (hiszen reflektálsz a saját kiejtésedre), az sem baj, ha megkérdezed, az illető az országának melyik tájáról jött, ott milyen tipikus kiejtések vannak. Lehet, hgoy örömme demonstrálják neked a különbségeket. Mint ahogy mi is megmutatjuk az érdeklődőknek a palócos vagy a szögedies kiejtést. Ez akár társalgási téma is lehet.

2019. ápr. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én csak fordított helyzetről tudok nyilatkozni: nagyon sok külföldit hallottam már magyarul beszélni, néhányukat erős akcentussal, néhányukat egész magyarosan, de senki nem tűnt affektálósnak, megjátszósnak. Szerintem egy anyanyelvűnek egész máshogy érzékeli ezt: ami neked gáz, neki semleges. Ráadásul egy hétköznapi szituban, pláne játék közben mindenki arra figyel, AMIT mondasz, és nem arra, AHOGY.
2019. ápr. 29. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 lilla64 ***** válasza:
100%

Beszélj természetesen ahogy szoktad.Ha görcsölsz és azon igyekszel,hogy akcentus nélkül beszélj lehet még elrontod.

Tehát csak lazán és nem lesz semmi gond.Igy is meg fogják érteni mit mondasz

2019. ápr. 29. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
66%
De honnan tudod, hogy otthon egyedul magaddal beszelgetve sokkal angolosabb/franciásabb/olaszosabb kiejtésed van? Amit te hallasz azt mas, foleg egy anyanyelvue nem ugy hallja. Vedd fel magad es szerintem el fogsz ajulni, hogy milyen a kiejtesed, hogy meg sem olyan amit te gondolsz.
2019. ápr. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Előbb-utóbb majd feloldódsz, és természetesebben fogsz beszélni.
2019. ápr. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!