Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mit gondoltok, mi a jelenkori...

Mit gondoltok, mi a jelenkori Magyarországon a német nyelv szerepe?

Figyelt kérdés

Hagyományosan az angol mellett a németet tartják itthon a legfontosabb idegen nyelvnek, sok általános iskolában az angollal egyenértékű, már elsőként választható nyelv.

Erősek viszont azok a hangok is, hogy a német kevésbé fontos, mint ahogyan itthon beállítják, ugyanis a német nyelvű országokban szinte mindenki tud angolul, ezért érdemesebb lehet oroszul, franciául, spanyolul, kínaiul, stb. tanulni.

Mit gondoltok? Kivel értetek egyet a kérdést illetően? A jelenkori Magyarországon mennyire értelmes választás a német, mennyire hasznosítható?


2019. máj. 1. 10:33
 1/6 anonim ***** válasza:
91%

Tudod, én Németországban élek és német nélkül eléggé bajban lennék.

A "mindenki tud angolul" azért közel sem igaz, az iskolákban tanítják és aki veszi a fáradtságot, az megtanulja, akit meg nem érdekel, az az iskola után sürgösen elfelejti a legtöbbet.

Itt nálunk a boltban (nagyobb város, és nagy üzlet) rengetegszer segítek azoknak, akik ilyen téveszme alapján csak angol tudással jöttek ide, mert az eladók többsége sem beszéli az angolt.

Söt nemrég egy nagy bankban kellett tolmácsolni, mert az ügyintézö semmit nem tudott angolul, az ügyfél meg csak azt tudta, németül meg sem tudott szólalni.

2019. máj. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
65%

Abszolút visszaszorult, leginkább akkor veszed hasznát, ha német nyelvű ügyfelekkel dolgozol (például magánfogorvosként Győr-Moson-Sopron megyében).


Egy multinál sem lényeges, én például egy német cég leányvállalatánál dolgoztam, és a kollégáim közül elenyészően kevesen beszéltek németül (és én sem), ami nem volt akadály, mert a társalgás angol nyelven folyt az anyacéggel.

2019. máj. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
84%

A mostani munkahelyemen ez az alap, nem az angol (német ügyfélkör). Akik külföldre mennek dolgozni, azoknak legalább akkora része megy német nyelvterületre, mint angolra, ennyiben tényleg van súlya.

De ha rajtam múlna, általánosban csak angolt tanulnának.

2019. máj. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
68%

Aki tud németül, annak lesz olyan állása is (nem itthon), amiből meg is tud élni.

Mondjuk röviden ennyi.

2019. máj. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
65%

Az idegennyelv-tanítást mindig erősen befolyásolja a politika. A szüleim idejében ugye az oroszt nyomatták, aztán jött az angol+német a rendszerváltás után, aztán pedig az EU miatt a francia. Szerintem már bőven kezd lecsengeni a német, mint idegen nyelv divatja, és egyre több iskolában lehet franciát vagy spanyolt választani, sőt, sok helyen még valamilyen távol-keleti nyelvet is. Mikor én elkezdtem a gimit 15 éve, még csak nagyon kevés suliban volt lehetőség erre, nálunk is csak angol és német volt, meg mivel egyházi suliba jártam, lehetett latint is választani, aminek mondjuk tényleg szinte semmi haszna. A német esetleg magyarok számára annyiból hasznos lehet, hogy közvetlenül a szomszédunkban németül beszélnek, és Magyarországról Ausztriába a legegyszerűbb kimenni munkát vállalni.

De egyébként én úgy gondolom, hogy ha valaki idegen nyelvet választ, akkor az legyen az elsődleges szempont, hogy őt magát mennyire érdekli az adott nyelv és kultúra, nem pedig az, hogy úgy általánosságban mennyire hasznos azt a nyelvet tanulni.

2019. máj. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem igenis hasznosabb tudni németül egy német anyanyelvű országban, mint angolul, hiába értik azt is. De még ha az angolt érdemesebb is tudni mint a németet, azért az oroszt vagy franciát vagy a spanyolt vagy a mandarint nem hiszem. Németországban, Ausztriában vagy Svájc nagy részén beszélni akarsz valakivel ő vagy tud angolul vagy nem tud, de németül biztos tud hiszen hivatalkos nyelv és a többség anyanyelve.



A franciát Franciaországon, Svájcon és Kanadán és Belgiumon kívül csak olyan országokban értik ahová feltételezem úgysem nem mennél az előbb említett 4 helyett. De Kanadában többen értik az angolt, Svájcban pedig többen értik a németet.


A Spanyol a legbeszéltebb nyelv a világon de csak azért mert sok a spanyol ajkú ország, nem azért mert olyan sokan megtanulják mint mondjuk az angolt vagy a németet vagy a franciát.


Mandarinnal hasonló a helyzet mint a Spanyollal. Az egyik legbeszéltebb nyelv, mert sok az anyanyelvi használója, de nem tanulják meg annyian mint az angolt, a franciát vagy a németet.


Oroszul a mai napig sokan beszélnek a volt Szovjetunió tagállamokban, de nyilvánvalóan ezek közül az országok közül ha valahová érdemes lenne ki menni dolgozni és/vagy lakni az Oroszország, nem Ukrajna, nem Üzbegisztán, nem Tádzsikisztán stb.


Félre ne érts, nem azt mondom, hogy ezeket a nyelveket nem érdekes megtanulni, természetesen érdemes, ahány nyelvet tudsz annyi ember vagy, de nem mondanám, hogy érdemesebb vagy fontosabb ezek bármelyike mint a német.


Egyébként simán lehet, hogy találkozol olyan lengyellel vagy szlovákkal aki beszél németül, angolul viszont alig ért, és ha folyékonyan beszélsz németül még a hollandokkal és meg tudod értetni magad. Összefoglalva határozottan elutasítom, hogy a németet kevésbe érdemes megtanulni mint az általad felsorolt nyelvek bármelyikét.

2019. máj. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!