Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ha a Doulingo-n angolról...

Ha a Doulingo-n angolról tanulom a németet, az okozhat később problémát?

Figyelt kérdés
Elkezdtem jobban németet tanulni, a suliban is komolyabban veszem, faktra is fogok menni (+2 óra) és a Doulingo-t is használom. Úgy döntöttem, hogy Doulingo-n angolról fogom tanulni a németet, így hátha az is fejlődik kicsit, de még sokszor belekavarodok, például egy olyan mondatot írok le, ami félig angol, félig német. Mennyire lesz ennek szerintetek hatása a jövőben? Mit gondoltok, mennyire hasonlít a két nyelv?

2019. máj. 6. 20:25
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Csak megszokás kérdése, és a duolingo igen jó arra, hogy megtanuld a kettöt különtartani.

Én németröl tanultam az angolt, elég hamar eljött, hogy nem keverem a kettöt. Az egyetlen gond, hogy sok olyan szó van, ahol ha írás közben a szomszéd billentyüt nyomod meg véletlen, akkor éppen a másik nyelven lesz írva az adott szó, erre oda kell figyelni.

2019. máj. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!