Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A holland vagy a svéd a...

A holland vagy a svéd a könnyebb / könnyebben tanulható nyelv?

Figyelt kérdés
Mind a nyelvtant, mind a kiejtést tekintve.
2019. jún. 2. 13:57
 1/4 anonim ***** válasza:
egyértelműen svéd
2019. jún. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem a holland. A holland hasonlít a németre.
2019. jún. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Mansour ***** válasza:
Ez attól is függ, hogy milyen nyelvismerettel rendelkezel. Ha jól tudsz németül, a holland egészen könnyű, nyelvtani tekintetben. A svédben pedig az angol segít kicsit többet, de a némettudás is hasznos. A szókincsben mindkét nyelvben vannak olyan dolgok, ami sem az angol, sem a német alapján nem ismerős, a svédben több ilyen van. A kiejtés egyéni képesség függvénye, én pl. sehogy sem tudom rendesen kiejteni a holland g-t, de ettől eltekintve a holland kiejtés nem olyan nehéz szerintem. A svéd kiejtésben több a problémás elem, főként a zenei hangsúly néven ismert jelenség, de sok gyakorlással ezt is meg lehet tanulni.
2019. jún. 3. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én kétszer kezdtem neki a hollandnak, de ismét feladtam. Nagyon könnyű az angol és német után, imádom a kultúrájukat, mindent, ami holland.

DE: egyszerűen nem találok olyan - nekem tetsző - filmeket/zenéket/online tartalmakat, amik hollandul vannak és minőségiek is. Egyszerűen ha pl van egy előadó, akinek tetszik a zenéje, akkor motivál, hogy kiszótárazzam a dalait. De hollandból csak a tankönyv van, meg kb híroldalak.


Úgyhogy most váltok svédre, hátha. :)

2020. okt. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!