Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Görögországban beszélnek...

Görögországban beszélnek angolul? Vagy csak görögül?

Figyelt kérdés

Szeretnék pár évre kimenni Görögországba, nem idén, talán egy év múlva. Angolul középfokon tudok, görögül nem beszélek. Azert gondoltam, mert a turisták miatt, (meg egyébként is biztosan tanulnak idegen nyelveket) sokan beszélnek angolul.

Szívesen megtanulok görögül is, legalább egyel több nyelvet tudok. Csak hát egy/két év remélem elég az alapok megtanulásához...

Tudtok alkalmazást, vagy tanfolyamot? Esetleg elég az angol?

Nagyon köszi a válaszokat !



2019. jún. 12. 11:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Turistaként voltam csak kinn többször is. Úgy tapasztaltam, hogy a külföldiek által gyakran látogatott helyeken úgy ahogy beszélnek angolul, kicsit eltávolodva ezektől már kevesen.
2019. jún. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Attól függ merrefelé. Komolyabb turistaközpontokban is csak alig, de eltávolodva szinte egyáltalán nem. Pl zakynthos az tipikus angolok által kedvelt hely, ott pár boltban igen, de a hétköznapi emberek ott sem. Teknősmentésen - keltetésen dolgoztam kint anno ezer éve egy nyarat, azóta csak nyaralni járok ki, de a helyzet nem sokat változott.
2019. jún. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen :)
2019. jún. 12. 12:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!