Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Kultúra és közösség » Nyelvek

A kérdés

Görögországban beszélnek angolul? Vagy csak görögül?

Szeretnék pár évre kimenni Görögországba, nem idén, talán egy év múlva. Angolul középfokon tudok, görögül nem beszélek. Azert gondoltam, mert a turisták miatt, (meg egyébként is biztosan tanulnak idegen nyelveket) sokan beszélnek angolul.

Szívesen megtanulok görögül is, legalább egyel több nyelvet tudok. Csak hát egy/két év remélem elég az alapok megtanulásához...

Tudtok alkalmazást, vagy tanfolyamot? Esetleg elég az angol?

Nagyon köszi a válaszokat !

Keress kérdéseket hasonló témákban: angol, görög, nyelvtanulás, nehézség, könnyű, nemzet, utazás, tanulás, tanfolyam, alkalmazás

jún. 12. 11:10  Privát üzenet  

A válaszok
Turistaként voltam csak kinn többször is. Úgy tapasztaltam, hogy a külföldiek által gyakran látogatott helyeken úgy ahogy beszélnek angolul, kicsit eltávolodva ezektől már kevesen.

A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/3Időpont jún. 12. 11:52 Privát üzenet
Attól függ merrefelé. Komolyabb turistaközpontokban is csak alig, de eltávolodva szinte egyáltalán nem. Pl zakynthos az tipikus angolok által kedvelt hely, ott pár boltban igen, de a hétköznapi emberek ott sem. Teknősmentésen - keltetésen dolgoztam kint anno ezer éve egy nyarat, azóta csak nyaralni járok ki, de a helyzet nem sokat változott.

A válaszíró 48%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/3Időpont jún. 12. 12:37 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszi szépen :)

# 3/3Időpont jún. 12. 12:45 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Hogy kell pontosan angolul írni:"Lemaradtam volna valamiről? Mostanában így néz ki? " (egy bizonyos személyről van szó. )
Hogy mondjuk angolul ezt a pár mondatot?
Hogy van angolul, hogy "nem lett volna muszáj venned"?
Hogy mondják angolul?
Mi hallható angolul ebben a videorészletben?
Hogy mondják angolul? : Ha tehetném, (legszívesebben) Görögországban élnék.

Kérdések a Kultúra és közösség rovatbólKérdések a Nyelvek rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!