Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogyan kell helyesen ejteni...

Hogyan kell helyesen ejteni "Carl Czerny" nevét? (Osztrák zenepedagógus, zeneszerző, zongorista. )

Figyelt kérdés

2019. júl. 14. 10:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
48%
Carl Czerny - [Kárl Csernyi]
2019. júl. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

A tanárom is így mondta, de nem értem. Hogy lesz az "n" és "y"-ból "ny" és "i"? Ez melyik nyelvből jön? És a cz miért "cs"?

A cseh nyelvben ez így van?

2019. júl. 14. 11:05
 3/16 anonim ***** válasza:
Nem tudom XD De nem az a fontos, hogy miért, de biztosan így kell ejteni. Minden nyelvben vannak furcsaságok.
2019. júl. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
48%
Amúgy meg annyira csak így ejtik, hogyha máshogy mondanád, nem értenék.
2019. júl. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

A tanárod rosszul tudja, nem lesz az N-ből [ny], marad [n] az Y miatt. Ha I lenne az Y helyett, akkor lenne az N-ből [ny]. Helyesen tehát: [cserni].


Amúgy márcsak azért sem lehet [ny], mert a németben nincs ilyen hang, tehát biztos nem ilyen hanggal a nevében élt Ausztriában.

2019. júl. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Miért? Te hogy ejtenéd?
2019. júl. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Mondjuk könnyen lehet, hogy csak azért hallatszik "ny"-nek, mert a magyaroknak az talán jobban jön a szájukra, és egyébként n-nek kell ejteni. Ez esetben tévedtem.
2019. júl. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Ha már itt tartunk... A "Batthyány"-t sem értem! :-)

Sokan úgy mondják: "battyányi" - de számomra ez sem logikus. Vagy írjak ki egy új kérdést? :-)


Szerintetek az ő nevét hogyan kell kiejteni helyesen?

2019. júl. 14. 11:34
 9/16 A kérdező kommentje:
2019. júl. 14. 11:36
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg egy cseh név, régebben a cs hangot nem a č betűvel írták, hanem cz-vel (A lengyelben még ma is így írják). A nyugati szláv nyelvekben az y pedig soha nem lágyít, így a n-ből nem lesz ny. (a złoty pedig nem zlotyi, hanem nagyjából zwoti)
2019. júl. 14. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!