Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Kinek kellett volna bemutatkoz...

Kinek kellett volna bemutatkoznia ebben a helyzetben? Illetve hogyan köszönjek ezután?

Figyelt kérdés

A tegnapi nap folyamán a páromnak az egyik haverjának az apukáját(49éves) ismerhettem meg. Amikor megérkeztünk, akkor természetesen köszöntem az apukának, de bemutatás/ bemutatkozás nem történt meg.

Ezután beszélgettünk és a beszélgetés közben a párom megkérdezte tőlem hogy nem e szeretnék bemutatkozni. Igy persze bemutatkoztam az apukának, de nagyon kellemetlen volt ez a helyzet.

Ebben az esetben nem a páromnak kellett volna bemutatnia?

És a legközelebbi találkozás alkalmával, hogyan köszönjek az apukának, esetleg jó napot kivánokkal?

20L



2019. júl. 28. 07:25
 1/2 anonim ***** válasza:
76%

Elöször is a párod volt illetlen, mert tényleg neki kellett volna bemutatnia téged, nem neked bemutatkozni!

Másodszor amíg az apja nem szól, addig magázd, természetesen jó napot kívánokkal köszönj (a csókolom eleve max 4-5 éves korig elfogadható - habár értelmesebb helyen kezdettöl a napszaknak megfelelö ksözönöést tanítják a gyereknek -, de föleg egy felnött férfivel közölni, hogy meg akarod csókolni... - szóval érted!)

2019. júl. 28. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen a párodnak vagy a haverjának kellett volna összeismertetni benneteket! A párod pedig még rátett egy lapáttal, amikor megkérdezte, nem szeretnél-e bemutatkozni!

Elhiszem, hogy végtelenül kínos lehetett, a párod a saját udvariatlanságát leplezve téged járatott le.

Ha hasonló helyzet adódik, jobban jársz, ha önként odamész az illető apukához és bemutatkozol (esetleg úgy, hogy "Úgy látom, nincs, aki bemutasson, xy vagyok, nn barátnője"). Az otthonában mindenki szereti tudni, hogy ki és milyen minőségben van ott! A legközelebbi alkalommal is jó napot kívánj, hiszen már felnőtt vagy.

2019. júl. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!