Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Egy kollégám említette, hogy...

Egy kollégám említette, hogy jó lenne munkán kívül beszélgetni egyet, meghívtam egy étterembe ebédre. Az illem szerint én állom a cehet. Jelezzem neki ezt az elején, vagy elég a végén, hogy fizetem? Hogy illene?

Figyelt kérdés
2019. júl. 29. 18:29
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg a meghívással jelezted, hogy te fizetsz, ezért semmit nem kell többé jelezned. Viszont ha a fizetés után ki akarja a részét fizetni, azt illik elfogadni.
2019. júl. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 TappancsMancs ***** válasza:

Annyit tennék hozzá, hogy ha a végén mondod neki, hogy hagyjad, amikor esetleg fizetni akar, és nagyon erősködne, akkor az erőltetés elkerülése miatt hagyjad neki. Egyébként ha csak fizetne, mondod, hogy te fizeted és eleve te hívjad a felszolgálót és hozzád fog menni és neked adja a számlát is.


Jelezni tényleg nem kell, hiszen meghívtad, de ha találkozáskor szóba hozná is mondhatod, hogy meghívtad és állod.

2019. júl. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!