Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan lehet az örökölt házat...

Hogyan lehet az örökölt házat rendezni, ha a három örökös mást akar?

Figyelt kérdés
Megöröklöm én fiúgyermek két húgommal a szülői házat, de nincs pénzem, hogy a húgaimat kifizessem. Ők viszont ketten el akarják adni a házat. Most vegyek fel 51 éves fejjel kölcsönt, hogy kifizessem őket? Egy 30-35 milliós balatoni házról van szó.
2019. aug. 2. 22:27
 1/9 anonim ***** válasza:
31%
Meg is válaszoltad. Kivásárlás. Persze nem piaci áron...
2019. aug. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha te meg akarod tartani a házat, akkor csak az a módszer van, hogy kivásárolod a hugaid részét. Ja, hogy nincs pénzed? Én is szeretnék venni egy nagy házat, de pénzem az nekem sincs. És vagyunk még így egy páran.
2019. aug. 3. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs pénzed akkor vásároljanak ki téged a húgaid. Probléma megoldva.
2019. aug. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én szeretném, ha hármónké maradna és együtt akartam, hogy rendben tartsuk. Nem keresek annyit, hogy ki tudjam fizetni őket és ők se tudnak kifizetni engem.
2019. aug. 4. 11:10
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy köteles sem kivásárolni őket, sem eladni a saját részedet. Megtarthatod, vagy akár be is költözhetsz. Persze a testvéreid ettől még eladhatják a saját tulajdonrészüket, ha tudják. Ha találnak vevőt, akkor neked utána az új tulajdonost be kell engedned a házba, és a testvéreid helyett vele kell megbeszélned a továbbiakat. De egy ház kétharmadát nem könnyű eladni, főleg nem jó áron, ezért esélyesebb, hogy egy ilyen akció éveken át húzódó veszekedésbe torkollik. Döntsd el, megér-e neked ennyit a ház.
2019. aug. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én nem akarom költségbe verni magam, de a házat fel kellene újítani, ami egy reális opció.A húgaim viszont vagy ledózeroltatni vagy eladni akarják. Nekem ez nem pálya...
2019. aug. 5. 12:49
 7/9 anonim ***** válasza:

" Nekem ez nem pálya..."


Ez van, nem körülötted forog a világ, ha nincsen pénzed kivásárolni őket akkor mondj le a házról, add el nekik. Pénzed is lesz, gondod sem lesz, húgaid is boldogok lesznek, mindenkinek jó.

2019. aug. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Adjátok el a házat, elosszátok az árát. Te meg magadnak ha akarsz veszel egy kisebb nyaralót.
2019. aug. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Eladják a testvérek.

Az új tulajjal vagy megegyezel vagy bíróságon kéri a vagyonközösség megszüntetését.

Neked nem kell beleegyezned az eladásba, a bírósági végzés pótólja az aláírásod.

Kifizet és ott vagy ahol akkor lennél ha közösen eladnátok.

Vagyis nem ott, mert közössen adnátok el másfélszer annyit kapnátok érte mint a fenti szitu esetén.

2019. nov. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!