Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit kell ilyen helyzetben...

Mit kell ilyen helyzetben tenni, idegenek sziával köszönnek?

Figyelt kérdés

Heti többször járok egy állami hivatalban mint látogató, mindenki tegezi egymást, de én viszont nem ismerek csak pár embert. Így mikor a folyosókon találkozom idegenekkel simán sziával köszönnek. Mégis furcsa amikor egy 60 éves letegez én meg visszamagázom hiszen nem ismerem, ő annyit mond szia, én meg hogy jó napot. Amikor vissza 'sziázom' akkor meg nekem idegen ezt mondani mert egy hivatalban nem tegezek csak úgy le senkit.


Azt érzem hogy furcsán néz vissza miért vagyok ilyen bunkó vagy távolságtartó vele.


Mi a helyes köszönés ilyenkor?



2019. aug. 5. 18:11
 1/2 anonim válasza:
100%
Köszönj sziát és kész. Két-három alkalom után hozzászoksz! Nekem is fura volt először, de hamar hozzá lehet szokni. Ez így szokás. Ha meg zavarja őket, hogy sziával köszönsz úgyis fognak szólni érte. Erre ne görcsölj rá. :)
2019. aug. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
54%
A majmok között is okosan teszed, ha ugyanúgy makogsz, mint ők. Különben baj lesz...
2021. nov. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!