Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Sok nő miért így áll hozzá...

Sok nő miért így áll hozzá ehhez az illemszabályhoz?

Figyelt kérdés
Van ugye az, hogy az ajtóban meg mondjuk a buszra való felszállásnál illik a nőket egy férfinak előre engedni. Viszont ha valaki nem így cselekszik mégse, nem engedi előre őket, szabályosan kiakadnak, esetleg be is próbálnak tolakodni a másik elé. Ezt miért csinálják?
2019. aug. 12. 07:42
 1/7 anonim ***** válasza:
75%

Mert gyökerek. Értelmes nő ilyenen nem háborodik fel és játszik vaddisznót a buszajtóban


(Nő)

2019. aug. 12. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
44%
Talán azért, hogy felhívják a figyelmet erre az illemszabályra!
2019. aug. 12. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert olyan illedelmesek.
2019. aug. 12. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én ilyet még nem láttam.

Buszon pl. már egyáltalán nem szokás előreengedni senkit sem. Talán kisgyerekeseket, vagy időseket előreengedik. De nem mindenki. Úgyhogy ott a nők sem lepődnek meg, ha nem engedik előre őket, és nem is reklamálnak érte. Meg szerintem eleve nem kivitelezhető, ha egy tömeg áll a megállóban, hogy először csak a nők szálljanak fel :)

Ajtónál sem láttam még senkit sem reklamálni. Pedig már ott sem gyakori az előreengedés. Ha előreengednek, akkor meg is lepődök, és megköszönöm.

2019. aug. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
55%
Amerikában meg lehet beperelne, ha előre akarnád engedni. Ilyen fontosak az úgynevezett illemszabályok.
2019. aug. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Mert beképzelt libák. Akik ezen kiakadnak, azok nem is érdemlik meg.
2019. aug. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
82%

Egyszer az egyik rámvágta az ajtót.

Pedig előreengedtem... az volt a baja, hogy miért nem nyitottam ki neki az ajtót előtte.

Az egyenjogúság sajnos azt is hozta, hogy most már a nők is lehetnek bunkók.

2019. aug. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!