Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Az illem, etikett kitér arra...

Az illem, etikett kitér arra milyen távolságból illik hangosan köszönni?

Figyelt kérdés

Felvetődött a kérdés baráti társaságban de nem igazán találtunk rá választ, pedig biztos vagyok benne hogy erre ki kellene térjen valamilyen illem.


Szóval a kérdés hogy milyen távolságból illik vagy már nem illik hangosan odaköszönni valakinek?


Tekintve hogy egy bizonyos távolság már több hangerőt követel ami azért lehet nem illik minden esetben.


Mi lehet az a fizikai távolság amikor már nem illik hangosan szóban odaköszönni valakinek, van erre valami szabály?


2019. aug. 28. 19:49
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A köszönést nem illik kierőszakolni, pl. hangosan átköszönni az út túloldalára, vagy olyannak, aki egyáltalán nem figyel rád. Barátok között nem ilyen kötött, barátodra ráköszönhetsz.
2019. aug. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha a beszédhangnál erősebb, akkor már kiabálás, azt nem illik. Ha a másik messziről nem veszi fel a szemkontaktust, sem illik ráköszönni. Ha messziről felismeritek egymást, akkor lehet jelezni a köszönést.
2019. aug. 28. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
56%
Ha távol van és észrevesz én inteni szoktam.
2019. aug. 29. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!