Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Más fiatalnak is gondot okoz,...

Más fiatalnak is gondot okoz, ha valaki aki idősebb a szüleinél is, azt mondja hogy tegezze őt nyugodtan? (23/F)

Figyelt kérdés

Fiatal srác vagyok, és sportolás közben mindig együtt edzek idősebbekkel, akik közül páran kértek hogy tegezzem őket, de valahogy nem tudom megszokni


A szüleim meg mindenki más megkövetelte a tiszteletet amikor még gyerek voltam, és valahogy még mindig nem tudok tegezni senkit, aki idősebb nálam, az azt jelentené hogy azonos rangúak vagyunk



2019. szept. 11. 15:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
61%

Nem, nekem semmi gondom ezzel. Az én szüleim ugyanis megtanítottak arra is, hogy a tiszteletet tegezve is meg lehet adni , meg magázva is lehet valaki igen erösen tiszteletlen.

Szerintem nagyon siralmas a 21. században, ha egy ilyen fiatal valakinek ennyire maradi nézetei vannak.

2019. szept. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ink az okoz gondot, h ha vkiről nehéz megmondani h hány éves, hogyan szólítsam. De ha megengedik h tegezzem, annak örülök.
2019. szept. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
92%
Ha idegen akkor nem okoz gondot tegezni. Pl nagynénémet kiskoromtól kezdve csókolomozom aztán egyszer mondta, hogy tegeződjünk de nem állt rá a szám, valahogy olyan tiszteletlennek tartottam. Pedig nyilván nem az, csak nem az lett megszokva.
2019. szept. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
86%
Nekem nem okoz gondot.A szüleinket is tegezzük.A munkatársakkal az idősebbekkel is tegeződünk.
2019. szept. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
91%
A magázódásban szerintem nem merül ki az, hogy tisztelem a másik felet. Tegezve is tisztelhetem, nem ezen múlik. Középiskolában és egyetemen is a tanáraim többségét tegezhettük, mert nem ebben mérjük a dolgot. Sokkal jobb is volt a viszony velük, mint azokkal, akiket nem tegezhettünk, mert nem éreztük azt, hogy alárendeltek lennénk. Nyilván akin látszik, hogy már idős, azt illik magázni. Ha ezt meg tudod érteni, akkor menni fog :)
2019. szept. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
73%
Én 41 vagyok,vidéki,kis faluban élek.Volt hogy egy kolléga felajánlotta hogy tegezzem,akkor voltam 37 ő pedig 54,megköszöntem,még talán meg is próbáltam,de nem ment,egyszerűen nem tudtam az öreget tegezni.Valahogy nálunk falun ez nem is annyira járja hogy idősebbeket tegezzünk,nem így nőttünk fel,nem így neveltek...mégis hogy jönne ki hogy az Adjon Isten Feri bátyám,hogy van? helyett Szevasz Feri,jól vagy? hangzana el..tudom hogy tegezve is meg lehet adni a tiszteletet..na..de mégse úgy jön ki.
2019. szept. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Nekem is ugyanaz a helyzet, mint a #6-os válaszolónak, és köszönöm a példát is: egyszerűen nem megy


Városiaktól hallom ezt az egyetemen is, hogy professzorokkal tegezik egymást, de nekem sose fog menni: lehet olyan érzés nekik időseknek, mint nekem amikor korcsolya-oktatáson csókolommal köszönnek a gyerkőcök akiket oktatok



Csakis a nagyon közeli rokonok akik kivételt képeznek, olyan hogy a nagymamámmal tegezzük egymást, de mindkét nagynéném magázom, és csak ők tegeznek engem

2019. szept. 11. 18:27
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Veled egykorú vagyok. Most kezdtem dolgozni, a főnököm 50 és 60 év közötti, és megkért, hogy tegezzem. Másnap magáztam megint, de megint megkért, hogy tegezzem. Nagyon furcsa, de hát ez van.
2019. szept. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
75%

Nekem sose okozott gondot.


Ha megkért rá, akkor ez a minimum, amit tehetek érte, és amúgy is személyesebbé, közelibbé válik a beszélgetés.


18/L

2019. szept. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
47%
37-54? Én 50 vagyok, igaz, jóval fiatalabbnak nézek ki, de azért nem húsznak. Aztán bejönnek a velem egykorú kollégám 12-13 éves kölykei, és letegeznek, engedélykérés nélkül. Nem mondom, hogy nem háborgok magamban, de mit szóljak? Hé, öreg, négyszer annyi idős vagyok, mint te? Vagy mit? A többiek is hagyják… Persze a 70 felé járókat már nem merik letegezni. Meg van ez a világ tébolyodva teljesen.
2019. szept. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!