Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Kultúra és közösség » Szokások, etikett

A kérdés

A fiatalok nagy része miért nyomkodja állandóan a telefonját még a zebrán is? Jár bedugott füllel, "zenét" hallgatva se lát, se hall. Egy csomó embert ütnek el emiatt.

Mi olyan érdekes van a telefonon,hogy még az életénél is fontosabb neki?

szept. 11. 16:47  Privát üzenet  

A válaszok
1 2
Az öregek nagy része miért elhízott? Csomó ember hal meg emiatt. Miért fontosabb még az életénél is a kaja?

A válasz 23%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/12Időpont szept. 11. 17:05 Privát üzenet
Öregek esetében részben érthető: meszes ízületekkel, fájó derékkal, háttal nemigen van kedve az embernek testedzéshez.

A válasz 67%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 57%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/12Időpont szept. 11. 17:07 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Végülis lehet egyfajta hedonizmus.Az evés,meg a telefon nyomkodás is.De a játék,meg a chatelés szerintem is ráérne a forgalom előtt,után is.Ennyi felelősség érzete lehetne,de erősebb a vágy,hogy játsszon,vagy egyen.Nincs önkontrollja,önfegyelme.

# 3/12Időpont szept. 11. 17:54 Privát üzenet
Lucifer-666 nevű felhasználó válasza:

Én mindig figyelek, viszont a zene stresszoldó és jobban tellik vele az idő és az út. (egyébként sem tervezek beszélgetni csavargókkal)

A válasz 77%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 57%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/12Időpont szept. 11. 18:33 Privát üzenet

Én legtöbb helyre fülhallgatóval a fülemben megyek.

Nem az a baj, hogy valaki zenét hallgat, hanem az, ha eközben nem figyel fokozottan a környezetére.

Mikor zenét hallgatok, még arra is nézek, ahova tudom, hogy felesleges, de fő a biztonság.

A közlekedésben nem egy ember vesz részt. Nem feltétlen a fülében fülhallgatóval járó fiatal hibája, ha baleset éri vagy elütik. Sok autós zebrán sem ad elsőbbséget, hiába van ott a tábla (meg ugye a szabály is.)

A válasz 91%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/12Időpont szept. 11. 18:45 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Az igaz,hogy sok autós nem adja meg az elsőbbséget még a zebrán se.Nekem is volt "szerencsém" olyan autóshoz,aki a zebrához érve még gyorsított is,pedig a közepén álltam.Azt tudom,hogy már ez komoly jelenség lett,hogy telefonnal a kezükben nem figyelnek emberek.Most találkoztam egy rendőrségi felhívással videóban,telefon zombiknak hívják azokat,akik telefont nyomkodnak,miközben nem figyelnek.

# 6/12Időpont szept. 11. 18:54 Privát üzenet
Amikor még nem voltak ezek a kütyük,akkor is történtek balesetek.Nem kell mindent erre fogni.

A válasz 71%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/12Időpont szept. 11. 18:55 Privát üzenet

Ki akarják tölteni azt az időt, amíg úton vannak. Csak a járda szélénél fél kézbe kellene venni a telefont, és amíg átér, addig nem azt nézni.

Célszerű ekkor kidugítani legalább az egyik fület, bár ha elég jó a látási figyelem, akkor elég látni. De azt nagyon kell, az nem mellőzhető.

A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/12Időpont szept. 11. 21:04 Privát üzenet

Én mindig kihúzom az egyik fülest, ha átmegyek az úton.

Amúgy miközben ülök a buszon, és nem könyvet olvasok, bőven el tudom foglalni magam a telefonommal, hiszen van rajta zene, tudok írni jegyzetbe, van egy játék rajta (nem vagyok valami gamer), tudok írni a barátoknak, stb.

A zenehallgatáson kívül a füles egy amolyan védekezés is, hogy ne szóljon hozzám, se a kéregető, se a panaszkodó nyugdíjas, se senki, akihez én nem szólnék. Amúgy mindig olyan hangerőn van, hogy halljam a külvilágot is.

18/L

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 84%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/12Időpont szept. 11. 21:28 Privát üzenet

Nem csak a fiatalok, egy csomó embert látok telefont nyomkodva az utcán járkálni.

Én is fülhallgatóval járkálok az utcán, mert egyrészt kiszűri a külső zajok egy részét, nekem túl hangos a közlekedés zaja, másrészt nem hallom az embereket. Viszont átkeléskor mindig nagyon figyelek, mert a környéken, ahol dolgozom, sok a barom, akik leszrják, hogy nekik már piros, és a gyalogosnak zöld, sőt, sokan az irányjelzőt sem használják, tehát nyugodtan mész át az úton, és rád kanyarodik az idiótája.

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/12Időpont szept. 13. 01:48 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Miért kell állandóan mindenhol fényképezkedni? Miért fontos az embereknek, hogy egy rendezvényen vagy összejövetelen készüljön egy csomó fotó?
Samsung a5 2016 allandoan azt irja ki hogy megtelt a tarhely de nem tolotk le semmmit a playbe is beallitottam ne frissitse a dolgokat erre egy csomo mindent telepit meg frissit...
Az öcsém beleszeretett Margot Robbie (amerikai színésznőbe), a telefonján van róla csomó képe, és a képernyőt csókolgatja, állandóan róla beszél mindenkinek!?
A WC kagylóra állandóan feltapad egy csomó anyag. Mit csináljak, hogy ez megszűnjön?
Van egy Yorkshier terrier kutyám.1 éves, csomó rágókája, játékja van, de állandóan harpja a lábunkat. Pedig csomószór határozottan rászoltunk. Mit csináljak/Hogyan neveljem meg?
Csak engem idegesítenek a január 1. óta állandóan előugró cookie figyelmeztetések egy csomó weboldalon?

Kérdések a Kultúra és közösség rovatbólKérdések a Szokások, etikett rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!