Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Kiakadtam! Hánykor illik...

Kiakadtam! Hánykor illik telefonálni egy dolgozó embernek? Csak este?

Figyelt kérdés

Reggel nem, mert korán van és mindenki rohan, utána a legtöbb ember 8-félötig dolgozik (mert már az ebédszünetet is beleszámolják). Ha egy percet sem túlórázik, nem esik be valami a végén, ami nem valószínű, akkor is 5-fél6 körül ér jó esetben haza (bevásárlás, gyerekek elhozása, utazás). Kb. 6-tól 7-ig vacsoráznak, mosogatnak, a legfontosabb híreket megnézik. Etikettileg úgy tanítottak, hogy 9-kor már nem hívunk fel senkit, mert túl késő van, de most láttam online, hogy valakinek már a 8.30 nagyon-nagyon késő.

Magyarul este 7 és 8 között szabad csak felhívni egy dolgozó embert????? + Ha családtag, akkor esetleg még hétvégén.


2019. szept. 26. 08:37
 1/10 anonim ***** válasza:
86%

Engem úgy tanítottak, hogy már 8 után sem hívsz fel senkit, hacsak nem ég a ház! :)

De sok ember utazás közben is szívesen intézi a telefonokat + sokaknál azért az ebéd a főétkezés, meg nem is mindenki néz híreket esténként. Szóval én ilyen esetben 5.30 után bármikor telefonálnék - ha tudom, hogy későn fekszik az illető, és nem zavarom, akár 8 után is, de van, akit már 7 után sem hívok, mert tudom, hogy olyan a napirendje. Szerintem ez elég személyfüggő.

2019. szept. 26. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem este 9 után kissé gáz telefonálni, és csak akkor érdemes valakit hívni, ha nagyon muszáj, vagy ha közeli hozzátartozó, akivel ez meg van beszélve (hogy későn vagy bármikor lehet hívni).


Egyébként bármikor felhívhatod, napközben is. Ha dolga van, akkor gyorsan elintézi vagy megmindja, hogy hívd később. Nem hiszem, hogy egy normális munkahelyen azon kiakadnak, ha pár percet beszélsz valakivel, aki felhív.

2019. szept. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
37%
Én, hacsak nem sürgős a dolog, akkor SMS-t küldök, és visszahívást kérek.
2019. szept. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
71%

Én is SMS-t vagy üzenetet küldök az illetőnek azzal, hogy "Beszélnünk kéne erről és erről. Ha van időd csörgess meg. Visszahívlak."

De legtöbbször üzenetben (pl viber) beszéljük meg a dolgokat mert az kényelmes és mindenki akkor válaszol amikor van 5 perce.

2019. szept. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Es miert ne lehetne akár munkaidoben is hívni?
2019. szept. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Este 8 után nem szoktam hivni senkit.Ha fontos,küldök egy SMS-t.
2019. szept. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
5-től 8-ig a legjobb hívni szerintem, ekkor mindenképp felhívhatod.
2019. szept. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én is smst küldök, hogy csörgessen meg, visszahívom. Akkor olvassa el amikor ideje van, és biztos, hogy nem fogom zavarni.
2019. szept. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#5: Nem minden munkahelyen engedik meg a dolgozóknak, hogy telefonáljanak munka közben. Munkaidő alatt dolgozni kell, magántelefonálás nincs.
2019. szept. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerencsére szinte mindenki használ már manapság valamiféle üzenetküldő appot. Így csak leírom a dolgot (mikor eszembe jut) és válaszol mikor ráér válaszolni:D.
2019. szept. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!