Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Egyetemen oktató megszólítás?

Egyetemen oktató megszólítás?

Figyelt kérdés

Egyetemi gyakorlat-vezetőnek kellene e-mailt írnom, de a megszólításnál elakadtam.

A ,,Tisztelt Tanár Úr!" itt most nem játszik szerintem, mert a korkülönbség nem túl nagy, és kifejezett kérése a kölcsönös tegeződés.

Mi lenne a helyes?

Kedves Gipsz Jakab! pl?



2019. okt. 7. 14:50
 1/9 anonim válasza:
84%
Ez is lehet akár, de ha elhagyod a vezetéknevet az még közvetlenebb mindkettőtőknek. Nekem is volt egy ilyen tanárom aki kértea tegeződést és én mindig úgy szólítottam meg e-mailben, hogy pl "Kedves Jakab!" Tiszteletet is sugároz de mégsem olyan hivatalos :)
2019. okt. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
35%
Szoszi teso hat az van hogy kene meg egy pont a vizsgamra adsz egyet ha adok egy cigit?
2019. okt. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%

A "Kedves Jakab!" teljesen jó tegeződős oktatónál.


(egy gyakvez :-))

2019. okt. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%

Ha ő kérte a tegezést, akkor nyugodtan írd meg, hogy "Kedves dr. Gipsz Jakab!", ha nem, akkor "Tisztelt dr. Gipsz Jakab Úr!"


(Az egyetemi oktató általában doktori címmel bír, azért írtam. Ha nincs neki, akkor csak símán a név.)

2019. okt. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
58%

Csak én tartom természetesnek a Tanár Úr+tegeződés formát?

Ezen nagyon sokan meglepődnek, pedig szerintem rendben van.


Itt, mivel írod, hogy a korkülönbség is kicsi, szerintem a Kedves Gipsz Jakab is mehet. (Ha dr., akkor dr.)

2019. okt. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
54%

"Kedves Jakab,", ha olyan az oktató, akkor egy idő után fel sem fog tűnni, hogy "Szia Jaki" lesz belőle, ha akkora a korkülönbség és az oktató mentalitása.

Ha ffi nő a reláció akkor érdemes maradni a Kedves Jakabnál.

2019. okt. 8. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
70%

Attól függ mennyi idős és milyen minőségben tanít. Ha doktorandusz, akkor tegezheted is, ha professzor, vagy adjunktus, akkor tiszteletteljesen kell megszólítani (Tisztelt xy tanár úr!), stb...

Ha frissen szerzett phd-t, akkor két eset van, vagy laza maradt és mehet tegezés (Kedves "keresztnév"!), vagy egy karót nyelt nagyképű hólyag lett és kikéri magának.

2019. okt. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
51%
Szia, én 29 éves vagyok és egyetemen tanítok. A hallgatóknak én is mindig felajánlom a tegeződést, de emailben azért szeretem a formális dolgokat. Ha pl. nekem írnál, akkor a "Kedves Tanárnő" pont megfelelő lenne.
2019. okt. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Furcsa, hogy valaki eljut az egyetemig és ilyen kérdésekkel viaskodik. Nem jön rá, hogy a megszólítás és a tegeződés az két külön dolog...

Pl. Kedves Tanárnő, a tanfolyam anyagát légy szíves küldd el újra.

Kedves Tanárnő, a tanfolyam anyagát szíveskedjék újra elküldeni.

2019. okt. 10. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!