Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Kultúra és közösség » Szokások, etikett

A kérdés

Miért tegezhet le engem a tanár?

Azt még megértem, hogy magáznom kell őt hiszen ez az illem érett férfiak/ nők között. De amikor én magázom a tanárt ő meg letegez ezt hogyan engedheti meg? Ha esetleg a korosztály lenne ennek az oka. De egy 50-60 év körüli se tegez le egy 30 évest. Most vagyok végzős és nincs annyira baráti kapcsolatom a tanárral. 19/F

Keress kérdéseket hasonló témákban: magázás, tegezés, tanár, diák, illem, megszólítás

okt. 17. 15:21  Privát üzenet  

A válaszok
1 2

Mert fiatalabb és alacsonyabb rangú/beosztású vagy.

De ezt otthon kellett volna hogy anyádék megtanítsák!

A válasz 67%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 47%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/14Időpont okt. 17. 15:28 Privát üzenet
Középiskolában ez a szokás, most kezdett el zavarni? Persze vannak kivételek, néhány tanár magázza a diákjait.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/14Időpont okt. 17. 15:33 Privát üzenet
A tiszteletet neked meg kell adni, engem is van aki tegez van aki nem,, de mindig örülök, ha tegeznek.

A válasz 68%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 39%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/14Időpont okt. 17. 15:42 Privát üzenet
10 év múlva azon fogsz rinyálni, h minek magáznak le a tinédzserek :)

A válasz 68%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 32%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/14Időpont okt. 17. 15:50 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Én erre úgy tekintek mint egy munkahelyre ahol a a beosztottak magázzák a főnököt és ez ugyanúgy visszafele. Vagy csak én vagyok túl beképzelt?

# 5/14Időpont okt. 17. 15:52 Privát üzenet

Magázva is meg lehet értetni valakivel, hogy a padló réséből előmászó csótánnyal van egy szinten, és tegezve is meg lehet adni a legmélyebb tiszteletet.

Ha a tisztelet hiánya zavar, akkor azt ne a tegezésben keresd!

Mellesleg a mester mindig tegezte a tanítványt (értsd, az inast, a legényt), aki magázta őt. Sőt, sokan a mai napig magázzák a szüleiket.

A válasz 83%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/14Időpont okt. 17. 16:02 Privát üzenet
Mégis mikortól kellene egy diákját magáznia? Természetes, hogy tegez.

A válasz 84%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 58%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/14Időpont okt. 17. 16:11 Privát üzenet

Nem vagy beképzelt, csak feleslegesen agyalsz egy alapvető dolgon.

Amúgy már nem kell sokat kibírnod, modern munkahelyeken beosztástól, kortól, nemtől függetlenül alapvető a kölcsönös tegeződés. Na az lehet még furább lesz. Nekem is furcsa 20 éves gyakornokként letegezni a 60 éves főosztályvezető nőket.

A válasz 91%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/14Időpont okt. 17. 16:11 Privát üzenet
Most nagyon ritka az a tanár aki nem tegezi a diákokat.

A válasz 75%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/14Időpont okt. 17. 16:38 Privát üzenet

30 évvel korábban kellett volna születned. Én 50 éves elmúltam, sok tanár magázott minket a középiskolában. Főleg az idősebb férfi tanárok, és a legfiatalabb korosztály. Az angol tanár pedig Mr/Miss + vezetéknév megszólítást használt.

De lassacskán kimúlik a nyelvből a magázás. A gyerekeim alsó tagozatban már a tanítókat is tegezték, és most is ezt hallom a kisiskolásoktól. "Nézd Ica néni ..."

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/14Időpont okt. 17. 17:52 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Ha tanárom egy másik suliba megy tanítani és ugye már itt van nyar vége akkor mit írjak neki elköszönésképpen messengeren?
Hogyan mondanátok meg egy tanárnak, hogy valamiről nem akartok beszélni?
Levélben, magázó viszonyban, hogyan említsem meg, hogy "Remélem, jó sikerült az előadás"?
Ti tegeznétek vagy magáznátok?
Az illem milyen formában követeli meg a tanár megszólítását?
Mást is idegesít, ha úrnak szólítják?

Kérdések a Kultúra és közösség rovatbólKérdések a Szokások, etikett rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!