Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért tegezhet le engem a tanár?

Miért tegezhet le engem a tanár?

Figyelt kérdés
Azt még megértem, hogy magáznom kell őt hiszen ez az illem érett férfiak/ nők között. De amikor én magázom a tanárt ő meg letegez ezt hogyan engedheti meg? Ha esetleg a korosztály lenne ennek az oka. De egy 50-60 év körüli se tegez le egy 30 évest. Most vagyok végzős és nincs annyira baráti kapcsolatom a tanárral. 19/F

2019. okt. 17. 15:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
56%

Mert fiatalabb és alacsonyabb rangú/beosztású vagy.


De ezt otthon kellett volna hogy anyádék megtanítsák!

2019. okt. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
96%
Középiskolában ez a szokás, most kezdett el zavarni? Persze vannak kivételek, néhány tanár magázza a diákjait.
2019. okt. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
55%
A tiszteletet neked meg kell adni, engem is van aki tegez van aki nem,, de mindig örülök, ha tegeznek.
2019. okt. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
64%
10 év múlva azon fogsz rinyálni, h minek magáznak le a tinédzserek :)
2019. okt. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Én erre úgy tekintek mint egy munkahelyre ahol a a beosztottak magázzák a főnököt és ez ugyanúgy visszafele. Vagy csak én vagyok túl beképzelt?
2019. okt. 17. 15:52
 6/16 anonim ***** válasza:
78%

Magázva is meg lehet értetni valakivel, hogy a padló réséből előmászó csótánnyal van egy szinten, és tegezve is meg lehet adni a legmélyebb tiszteletet.


Ha a tisztelet hiánya zavar, akkor azt ne a tegezésben keresd!


Mellesleg a mester mindig tegezte a tanítványt (értsd, az inast, a legényt), aki magázta őt. Sőt, sokan a mai napig magázzák a szüleiket.

2019. okt. 17. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
73%
Mégis mikortól kellene egy diákját magáznia? Természetes, hogy tegez.
2019. okt. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
78%

Nem vagy beképzelt, csak feleslegesen agyalsz egy alapvető dolgon.

Amúgy már nem kell sokat kibírnod, modern munkahelyeken beosztástól, kortól, nemtől függetlenül alapvető a kölcsönös tegeződés. Na az lehet még furább lesz. Nekem is furcsa 20 éves gyakornokként letegezni a 60 éves főosztályvezető nőket.

2019. okt. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
56%
Most nagyon ritka az a tanár aki nem tegezi a diákokat.
2019. okt. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

30 évvel korábban kellett volna születned. Én 50 éves elmúltam, sok tanár magázott minket a középiskolában. Főleg az idősebb férfi tanárok, és a legfiatalabb korosztály. Az angol tanár pedig Mr/Miss + vezetéknév megszólítást használt.

De lassacskán kimúlik a nyelvből a magázás. A gyerekeim alsó tagozatban már a tanítókat is tegezték, és most is ezt hallom a kisiskolásoktól. "Nézd Ica néni ..."

2019. okt. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!