Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért várnak tiszteletet?

Miért várnak tiszteletet?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm, aki árufeltöltő/kasszás az egyik boltban.

A facebookon mindig ilyen lenéző szövegeket oszt meg, hogy "nem lesz, hanem kérek szépen" "be jössz, köszönsz....", tehát próbálja az "illemet" osztani, de hihetetlen lenéző stílusban. Én megértem, hogy van 1-2 bunkó ember, de azért a többi viszonylag normális, de az alap tisztelet fölött mégis mit vár el? Még egy eladói végzettséget sem sikerült összekaparnia, másrészt meg ő van a vevőért, nem pedig fordítva.


2019. nov. 3. 16:08
 1/7 anonim ***** válasza:
59%

Szóval szerinted a tiszteletteljes viselkedést a végzettségi szint alapján kell megadni?

Nem kereskedelemben dolgozom, de ez az “ő van a vevőért” szöveg rohadt megalázó. Se nem csicskája, se nem lábtörlője senkinek. Egy rokonom dolgozott áruházban, és a vevők jelentős része bunkó. Nem köszön, és az az attitűd figyelhető meg, mint nálad is.

Persze, vannak bunkó eladók is, tudom én..

2019. nov. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
17%
Egy önjelölt komisszár.
2019. nov. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
58%
Ne haragudj, de a köszönés meg a civilizált fogalmazás (kérek szépen) az alapvető tisztelet része. Mindegy, hogy ki felé irányul.
2019. nov. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%

Ez nem a tisztelet elvárása. Nem kell ahhoz tisztelni a másikat, hogy kulturáltan szóljunk hozzá.

Mellesleg tényleg elképesztő, milyen sok tuskó ember van. Valószínűleg elképzelni sem tudod, ha nem dolgoztál hasonló helyen, de pl felszolgálóként naponta százszámra kapja az ember az ilyen "nekem egy ... lesz" stílusú benyögéseket. Pénztáros még nem voltam, de gyanítom az is hasonló idegőrlő meló.

2019. nov. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%

Egyik oldal sem tiszteli egymást, az a gond. Mindkét oldalról tudunk rossz példát felhozni. Én pl vevőként napi szinten találkozom vele, hogy nem köszön vissza az eladó, telefonál és ő van megsértődve ha fizetni akarok.

De megèrtem, hogy a másik oldalon is szar állni.

Viszont az ilyen posztok, amiket az ismerősöd oszt meg, bennem inkább ellenszevet vált ki.

Ez a szakma és bármelyik, amelyikben emberekkel foglalkozol ezzel jár sajnos. Nem oszthatod ki a vevőt, facebookon sem.

2019. nov. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igaza van, de ettől független nem a neten kellene osztania az észt. Neked meg nem a végzettségéről kellene megítélned. Pronyó szokás.
2019. nov. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azért köszönni és kérni tudjunk már. Ha meg nem inged akkor miért veszed fel?
2019. dec. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!