Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ez az a szituáció amikor...

Ez az a szituáció amikor valaki szándékosan visszahúzza a másikat?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy én gondolom e túl, ezért kíváncsiságból érdekelne mások véleménye.

Hosszú ideje (kb 1 éve) fontolgatom,hogy saját vállalkozásba kezdek ami kockázatos, ezért is filóztam rajta ennyit.

Úgy hiszem, hogy végiggondoltam, és belevághatok, de tisztában vagyok vele,hogy bukta is lehet a vége.

A jelenlegi munkahelyemen 3 éve dolgozom az egyik barátommal, itt annyi a fizetés,hogy épphogy kijövünk, bár tudok félretenni is, de még a félretett pénzel sem jutok előrébb, évente max 500-600 ezer a megtakarításom, úgy hogy hónap végén már néha bele-bele kell nyúlnom a félretett pénzbe is.

Ebből lett elegem, és úgy érzem,hogy két lehetőségem van: maradok itt, és szinten tartom magam, a munkahely fix, szeretek is itt dolgozni, de így csak létezek, nem élek.

Ha a vállalkozásom bejönne akkor meg élnék.Nem olyan vállalkozás amiből a top 100 magyar közé fogok kerülni, de én nem vagyok nagyravágyó, lehet belőle jól élni, és ebben bízok.

A munkatársam aki egyben a barátom is viszont folyamatosan leakar róla beszélni, és hogy szerinte inkább vállaljak másodállást (ahogy ő is) csak a negatív oldalát hadarja a vállalkozásomnak, holott nem volt még benne ilyen jellegű dolgokban.

Ha belekezdek a vállalkozásba sanszos,hogy eleinte egy perc szabadidőm sem lesz, de ha másodállást vállalok akkor ugyan úgy nem lenne egy szabad percem se, se hétvége.Akkor meg inkább magamért dolgozzak, ne másnak két helyen.

Ezen túl ő a 2 állásával a mindennapokban megvan, eltudja engedni magát, de nem tud egy új autót venni, lakást felújítani stb...neki annyira elég a két állás adta pénz,hogy nem stresszel hónap végén, de abszolút nincs előrébb.

Nekem kezd olyan lenni, mintha visszaakarna húzni engem is, és nem félt attól,hogy bukok hanem inkább attól fél,hogy más mer változtatni, ő viszont nem.

Ez az a mentalitás,hogy visszarántjuk a másikat is, vagy inkább csak baráti féltés?


2019. nov. 15. 17:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen, jól látod
2019. nov. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Èrdemes lenne megkèrdezni egy vállalkozásban jârtas embert, mit mond, ajánl. Illetve átgondolnod, hogy bîrnád-e a hajtást, a gyűrődèst legalább az első 2 èvben, amikor felfuttatod a vállalkozást.
2019. nov. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem csak a többi ember fog visszahúzni, hanem a hatóságok és a rengeteg adó, járulék. MO. sajnos nagyon nem vállalkozó barát ország.
2019. nov. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!