Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi a véleményetek az olyan...

Mi a véleményetek az olyan emberekről hazánkban, akik lenézik, kiközösítik a határon túli magyarokat?

Figyelt kérdés
Budafokon, a XXII kerületben nőttem fel, nálunk is sokszor a baráti körömben halottam hogy lerománozzák, vagy szlovákozzák a határon túlról érkezett honfitársainkat, akiknek a neve és családja szín tiszta magyar, én nem értem ezek az emberek hiányoztak a történelemóráról? De nem is kell iskola ehez, a nagymamám aki Debrecenben született, és csak 5 osztályt végzett egyszerű asszony volt, még ő is tanította nekem hogy hogy volt régen Nagymagyarország, s mikor jött a szomszédunkba egy néni látogatóba, akkor is mamám úgy mondta: ,,itt van Erzsike néni Csíkszeredáról, Erdélyből'', én ekkor 6 éves voltam, s már akkor nagymamám tanította nekem alapfokon a történelmet, hogy az Magyarország volt, csak a Románok elvették tőlünk, és ez nagyon fáj nekünk! S olyankor mindíg köny csordult ki a szeméből, s Horty Miklóst emlegette! 13 évesen látta amikor Debrecenen végigvonult Horty serege, mentek ledönteni a román kerítést a II. bécsi döntés után!

#Határotúli-magyarok
2019. nov. 16. 23:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Primitívek, nem kell törődni velük. Aki annyira hülye, hogy egy másik magyaron nem látja, hogy magyar, azzal ne foglalkozz.
2019. nov. 17. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
26%

Nálunk szokás etnikai alapon meghatározni, ki a magyar, máshol ez jogi alapon történik, azaz az állampolgárság függvénye. A határontúli magyarok nem HONfitársaink, hiszen ők másik HONban élnek. Ellenben honfitársaink az itt élő külföldiek, más etnikumúak, vallásúak, hiszen egy honban élünk.

Teljesen korrekt szlováknak gondolni egy szlovákiai magyart, csak másféle gondolkodásmódot mutat, nem etnikait, hanem jogit.


Nem tudom mire gondolsz kiközösítés alatt, ez még nem az.

2019. nov. 17. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%
Az az ember olyan, mint aki annak örül, hogy levágták egy kezét és egy lábát.
2019. nov. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
12%
#2 Más az állampolgárság meg más a nemzetiség. Köznyelvben a magyar szó alatt én utóbbit szoktam érteni, nem az állampolgárságot. Szerinted aki Magyarországon élt 30 évig, de 10 éve Németországban él, az se magyar?
2019. nov. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
58%

Csak azt ismételted el, amit én is írtam.

Akiről te beszélsz, az egy magyar nemzetiségű, nem tudjuk milyen állampolgárságú, aki már nem honfitársuk, mert nem egy honban él velünk.

2019. nov. 18. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Félreértettél vagy én fogalmaztam rosszul ....az olyanokra gondolok akik már nálunk élnek de az előtt a határon túlra születtek és felvették a magyar állampolgárságot, de sok mindenben( kulturálisan , népszokásban) kicsit eltérnek tőlünk akaratukon kívűl és ezért sokan kiközösítik őket! Vagy éppen megvan mind két állampolgárságuk( Szerb-Magyar) (Román -Magyar) stb. stb.!
2019. nov. 19. 21:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!