Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan kell/illik viselkedni...

Hogyan kell/illik viselkedni egy kávézóban?

Figyelt kérdés

Igazából senkitől sem merem megkérdezni, elég ciki.

Soha életemben, nem voltam még kávézóban, most viszont randim lesz és forrócsokizni hívott.

Nem szeretnék leegni, ezért gondoltam megkérdezem..

Egész pontosan a Café Frei-be megyünk, a nyugatinál.

Mikor bemegyünk, hová tudom tenni a kabátomat?

Leülünk és rendelünk itallapról? Vagy kikérjük ,amit szeretnénk és majd kihozzák..?

Hogyan történik a fizetés? Ha kikértük utána fizetünk, vagy szólni kell, hogy mennénk és szeretnénk fizetni?


Nagyon hálás lennék,ha tudnátok segíteni, igazából legszívesebben ezek miatt lemondanam a találkozót,de jobb ha megkérdezem, kár lenne.


2019. nov. 20. 10:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nincs két egyforma hely, én ott még nem voltam.

Meglátod, hogy van -e hely a kabátoknak, ha nincs a székre, vagy magad mellé teszed.

Ez pont olyan mintha cukrászda, étterem lenne; nem kell ezeken gondolkodnod, ahogy a helyzet hozza, legfeljebb megjegyzed, hogy itt még nem jártál.

2019. nov. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Freiben leülsz (kabátot és a székre szoktam tenni), megnézed az itallapot, kiválasztod, mit szeretnél, és a pulthoz mész rendelni. egyből fizetsz, kapsz egy sorszámot, a legtöbb kávézóban van egy kijelző, ami mutatja, épp melyik rendelés készült el. általában a pénztár mellett a sütis hűtő van, utána pedig az a hely ahol a rendeléseket adják ki.

miután végeztetek, az asztalon lehet hagyni az üres poharakat, bögréket, de megköszönik, ha visszaviszed (egy kis tábla szokta jelezni, hogy hova lehet vinni)

2019. nov. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A nyugatinál még nem jártam, de a legtöbb ilyen jellegű kávézó pulthoz sétálós (frei, costa, starbucks), azonnal fizetős, megvárós.
2019. nov. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
65%

Attól is függ mennyire nemzetköziek. Costába pl lehet appról rendelni, csak leültök, beixeled mit szeretnétek, fizetsz paypalal vagy kártyán aztán kihozzák.


nem tom a Freiben ilyen van-e.


Ha randi, utánna hívd el sétálni, nem kell több liter kávét meginni... Menjetek andalogni egy kicsit, esetleg vegyetek sült gesztenyét felmelegedni.

2019. nov. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
63%
Tényleg ekkora kihívás egy kávézóba bemenni? Érdekes...
2019. nov. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
25%
meg kell pofozni a pincéreket és a kávéért cserébe belekell kulázni a kávégépbe, mert ha a macskaürülékből jó kávé lesz akkor az emberiből mégjobb
2019. nov. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!