Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Fiúk! Ha ti suliban kimentek...

Fiúk! Ha ti suliban kimentek a tanteremből, a lányok meg be, akkor is előre engeditek őket?

Figyelt kérdés
Mert ugye a lányokat előre kell engedni, viszont annak van amúgy előnye, aki kimegy a teremből.

2019. nov. 29. 08:01
 1/8 anonim ***** válasza:
50%

Elég nagy a terem, itt nincs jelentősége az iránynak. Nem lift ez.


Viszont egyenjogúság van, ezért nem kötelező a lányokat előreengedni. Inkább úgy érdemes, ahogy nyílik az ajtó: aki irányban van, az megy először.


Persze, ha udvarias valaki, az más kérdés.

Ja: lány is lehet udvarias.

2019. nov. 29. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%

Minket sosem engednek előre a fiúk.

Többször is előfordult már, hogy a tanárok szóltak nekik (akár nő, akár férfi volt a tanár), hogy engedjék előre a lányokat. Ez rájuk nem nagyon hatott.

Sőt, volt már, hogy becsapták előttünk az ajtót és nekidőltek, így se ki, se be.


Bezzeg nőnapkor elhalmoznak minket mindennel.

2019. nov. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 $$$$$ ***** válasza:
82%
Szerintem mindig a lanyokat kell előre engedni. Tehat en es egyebkent szinte minden haverom. Előre engedjük mindig a lányokat ha látjuk hogy jönnek. Jó most az egyetemen amikor mar vagy 1 hete nem alszok rendesen akkor előfordul hogy elbambulok es nem engedem előre őket😂. De akkor utana mimdig bocsánatot kérek XD. Egyedül akkor nem szoktam mondani hogy jöjjenek amikor liftből szállok ki egy lány pedig be akar szállni a liftbe mert ugye az logikatlan lenne. De minden más esetben igen. Akar ha egy teremböl jövök ki vagy akar suliba megyek be. Vagy boltba vagy barhova. Ez igy a normalis szerintem,előre kell engedni őket..
2019. nov. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%

"Vagy boltba vagy barhova.„

𝐍𝐞𝐦.

Ha már az illemet be akarod tartani: veszélyes helyre te mész előre.

2019. nov. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 $$$$$ ***** válasza:
36%
Egy bolt miert veszelyes hely?😂😂. Meg egyebkent nem baratnőmröl van szó hanem idegenekröl. Es az hogy "veszelyes helyekre,, pl. kocsmaba vagy ilyemi en megyek elöre az arra vonatkozik ha baratnővel vagy ismerös lannyal mesz be. Nem pedig arra hogy jön egy lany akit nem ismersz es előre engedsz vagy kinyitod neki az ajtót. Mert ha megyek valahova es jön melelttem egy lany vagy kicsivel mögöttem igen is előre engedem. De egy bolt pont nem veszélyes hely 😂.
2019. nov. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
83%

Ha nem látod, hogy pontosan mi van az ajtó mögött, akkor veszélyes hely.

És igen: az illem szerint minden nőt előreengedsz.

2019. nov. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

#2 vagyok


Általában mi lányok szoktuk előreengedni a fiúkat, mert ennyire illetlenek (vagy inkább illedelmetlenek?).

Ha esetleg kinyitom az ajtót és jön mögöttem egy fiú oszt.társam, akkor ő megy be előbb, szinte fellök engem. De ez sajnos nem csak velem van így...

2019. nov. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én ha nincs konrkét dolgom, ahova sietek, minden embert előre engedek, minden helyzetben. Amit írsz, nevetséges.
2020. jún. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!